Hulajnoga elektryczna – szybki transport po mieście!

  • Hulajnoga elektryczna – szybki transport po mieście!

Hulajnogi elektryczne od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Stały się one alternatywnym środkiem transportu na raczej niewielkie odległości. Zastępują z powodzeniem samochody i rowery, zwłaszcza w zatłoczonych miastach.

Jak w ogóle działają hulajnogi elektryczne?

Jak sama nazwa wskazuje są to urządzenia zasilane tradycyjnym silnikiem elektrycznym. Hulajnoga elektryczna jest cięższa niż klasyczna, ale daje większą wygodę poruszania się. Okazuje się bowiem, że jazda na niej nie wymaga w zasadzie żadnego wysiłku. Wystarczy włączyć urządzenie i gotowe. Coraz większą popularnością są modele wyposażone dodatkowo w siodełko, które w razie potrzeby można szybko zamontować i zdemontować. Wówczas jazda jest jeszcze wygodniejsza.

Oczywiście ładowarkę elektryczną trzeba regularnie ładować za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki. Maksymalny czas ładowania jest dość zróżnicowany. Zależy od modelu urządzenia i wynosi średnio od 2 do nawet 9 godzin. W przypadku najpopularniejszych modeli jest to na ogół 4-5 godzin.

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać do jazdy po mieście?

Obecnie wybór hulajnóg elektrycznych na rynku jest naprawdę spory. Wiele ciekawych ofert można znaleźć m.in. w Empiku czy Media Expert. Na co w tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę? Kluczowe ma na pewno maksymalny zasięg urządzenia. W praktyce, im jest on większy, tym oczywiście lepiej. Dobrym rozwiązaniem są hulajnogi, które jednorazowo potrafią przejechać co najmniej 20 km. Dzięki temu będzie można dojechać do szkoły czy pracy bez ryzyka, że urządzenie się rozładuje. Nie mniejsze znaczenie ma również maksymalna prędkość, jaką hulajnoga elektryczna osiąga. Standardowe modele przeznaczone dla osób dorosłych pozwalają na rozpędzenie się do 20 km/h, Kolejną kwestią jest maksymalne obciążenie. W tym przypadku warto postawić na model o obciążeniu nieco większym niż waga jego przyszłego użytkownika. Jednak na taką hulajnogę nie powinna wchodzić więcej niż jedna osoba.
Dla wielu osób istotny jest czas ładowania urządzenia. Dotyczy to przede wszystkim tych, które na hulajnodze jeżdżą często i nie mają czasu na jej ciągłe ładowanie. Niektóre modele naładować można już w ciągu 2-3 godzin. Dla osób, które hulajnogę będą użytkować regularnie polecane są urządzenia z kołami 8-calowymi. W pozostałych przypadkach można zdecydować się na standardowe koła 5-calowe. Wybór wzorów i kolorów hulajnóg elektrycznych jest obecnie ogromny, a więc każdy powinien znaleźć model odpowiedni dla siebie.

Ile to kosztuje?

Obecnie w wielu miastach Polski funkcjonują wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych. Takie urządzenie można jednak kupić na własność. To w końcu ciekawa alternatywa dla samochodu czy roweru podczas poruszania się po mieście. Ceny hulajnóg wbrew pozorom nie są zbyt wygórowane. Wiele w tym przypadku zależy od ich funkcjonalności czy designu. Najprostsze modele zakupić można już za kilkaset złotych.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj