Czas na grilla!

  • Czas na grilla!

Idealny grill na majówkę

Długi weekend majowy to dla wielu osób okazja do zorganizowania pierwszego w sezonie grillowania. Polacy kochają taki sposób spędzania wolnego czasu. Warto więc zainwestować w odpowiedni grill. Jaki model wybrać na majówkę?

Elektryczny czy węglowy?

Do wyboru są przede wszystkim grille elektryczne i węglowe. Oczywiście oba mają swoje wady i zalety. Grille węglowe są bardziej tradycyjne. W tym przypadku do obróbki cieplnej wykorzystuje się węgiel bądź brykiet, które wytwarzają dym. Może on jednak przeszkadzać osobom postronnym np. sąsiadom. Dlatego też tego typu grill najlepiej sprawdza się w dużych ogrodach i działkach. Osoby, które do dyspozycji mają tylko niewielki balkon czy taras powinny zdecydować się raczej na grill elektryczny. Takie urządzenie użytkować można również w mieszkaniu.

Stacjonarny czy przenośny?

Przy zakupie grilli balkonowych wybór jest raczej niewielki. Na sporo więcej można sobie pozwolić podczas poszukiwania grilla ogrodowego. Tutaj do wyboru są modele mobilne i stacjonarne. Duże znaczenie ma oczywiście wielkość samego ogrodu i jego konstrukcja. Jeśli wolnej przestrzeni jest sporo można pokusić się o murowany grill ogrodowy, który cechuje się stabilnością i solidnością wykonania. Taki model nie jest zbyt trudny do utrzymania w czystości. Mniejsze grille są bardziej delikatne. Stosuje się je raczej na tarasach i mniejszych ogrodach. W razie deszczu szybko je można schować pod dach.
Zarówno grille stacjonarne, jak i przenośne zakupić można w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystarczy śledzić promocje na OBI czy Leroy Merlin.

Podwieszany czy zamykany?

Najprostsze pod względem budowy są klasyczne grille metalowe. Jednak podczas trudnych warunków pogodowych nie sprawdzają się one zbyt dobrze. Gdy pada czy mocno wieje lepszym rozwiązaniem są grille zamykane, a więc posiadające przykrywkę. Wówczas jedzenie zawsze można szybko ochronić. Poza tym przykrywka znacznie przyspiesza proces obróbki termicznej jedzenia.
Nie mniej ciekawym rozwiązaniem są grille podwieszane. Mają one formę okrągłej kraty zawieszonej na trójnogu znajdującym się nad ogniskiem. W tym przypadku do grillowania wykorzystuje się drewno, a nie węgiel czy brykiet. Cały proces przypomina więc bardziej rozpalanie ogniska niż samo grillowanie.

A może grill składany?

Podczas wakacyjnych wyjazdów nieocenione okazują się być grille składane, zamykane w wygodnych walizkach. Są one wytrzymałe, a jednocześnie bardzo trwałe. Dlatego też sprawdzają się doskonale podczas różnego rodzaju biwaków i pikników. Poza tym można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce.
Niekiedy dobrym pomysłem może być także zakup prostego grilla jednorazowego. To nic innego jak aluminiowa tacka z węglem i podpałką. To rozwiązanie bardzo wygodne, ale posiadające również i swoje wady. Przygotowywane w ten sposób jedzenie można bowiem szybko przypalić Należy więc zachować sporą ostrożność podczas jego użytkowania.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj