Domowy masaż – jakiego sprzętu używać?

  • Domowy masaż – jakiego sprzętu używać?

Profesjonalny masaż to luksus, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Dlatego też większość osób profesjonalny gabinet masażu odwiedza jedynie od czasu do czasu. Tymczasem masaż bardzo dobrze wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Pozwala uporać się z bólami mięśni po treningu, zmniejsza napięcie pleców i karku itd. Dodatkowo masaż przychodzi z pomocą w walce z nadmiernym stresem. Na szczęście obecnie na rynku jest szeroki wybór różnego rodzaju sprzętów do masażu wykonywanego w warunkach domowych. Po jakie urządzenia warto w tym przypadku sięgnąć?

Poduszki masujące

Poduszki przeznaczone są do masażu relaksacyjnego lub leczniczego barków, karku, ramion czy głowy. Jednak równie dobrze wykorzystać można je na innych częściach ciała. Warto tutaj postawić na model o odpowiednim rozmiarze, który będzie w stanie wykonać masaż na wybranej powierzchni ciała. Godne polecenia są masażery elektryczne z wieloma programami do wyboru. Dodatkowo niektóre poduszki są podgrzewane i emitują delikatne światło.

Ciekawą propozycją są także poduszki do masażu stóp. Przynoszą one szybką ulgę zmęczonym po całym dniu stopom. Coraz większą popularnością cieszą się też specjalne poduszki do siedzenia. Są one nieocenione w walce z uporczywym bólem pleców i nie tylko. Mogą mieć formę gumowej maty z miękkimi kolcami bądź klina, który wymaga w czasie siedzenia zachowania prawidłowej postawy.

Maty masujące

Wybór mat masujących na rynku jest nie mniejszy niż poduszek. Zakupić je można m.in. w Mango czy Media Expert i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Maty są powszechnie uważane za najprzyjemniejszy rodzaj urządzeń do masażu. Pozwalają one bowiem na masowanie równocześnie wielu części ciała. Nie są jednak najtańsze, ale warto pamiętać, że taka inwestycja przynosi wymierne i długoterminowe korzyści. Z urządzenia może bowiem korzystać wiele osób. Masażer tego rodzaju ma formę maty, którą podłącza się do prądu i zakłada na fotel czy kanapę. Potem wystarczy na niej siąść i wybrać odpowiedni program. Z masażera w formie maty korzystać można podczas oglądania telewizji czy czytania książki, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.

Masażery do karku

Masażer do karku to niewielkich rozmiarów urządzenie, które przynosi ulgę napiętemu, bolącemu karkowi. Bywa on często także przyczyną bólu głowy. Sprzęt tego typu ma formę podłużnej, poduszki-worka, który idealnie dopasowuje się do linii karku. W tym przypadku niezwykle istotna jest waga urządzenia. Lekką poduszkę można bowiem ze sobą zabrać nawet w podróż czy do pracy. Tym samym w czasie kilkugodzinnej podróży autobusem czy lotu samolotem można rozładować napięcie mięśni karku i pozbyć się nagromadzonego w organizmie stresu. Nic nie stoi na przeszkodzie również, aby taki masażer wykorzystywać w pracy np. w czasie przerwy na kawę i nie tylko. Jest to niezwykle ważne przede wszystkim dla osób wykonujących pracę siedzącą przez wiele godzin każdego dnia.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj