Gdzie najlepiej kupować zdrową żywność?

  • Żywność ekologiczna - gdzie lupić?

Zdrowa żywność zaczyna gościć w coraz to większej ilość polskich domów, a moda na bycie fit oraz eko nie słabnie. Gdzie zatem kupować zdrową żywność, by rzeczywiście sięgać po produkty, które są sprawdzone, a tym samym nie trzeba za nie przepłacać? Podpowiadamy.

Tradycyjnie i lokalnie

Najbardziej sprawdzonym miejscem, w którym możemy kupić żywność, którą uznaje się za ekologiczną, a więc zdrową, są oczywiście lokalne ryneczki oraz targi. Ta jeszcze do niedawana niechętnie wybierana przez wiele osób forma zakupów obecnie wraca do łask i jest polecana przez wielu specjalistów do spraw żywienia. Za jeden z najbardziej mocnych argumentów, jakie przemawiają za tym, by właśnie stamtąd kupować żywność jest fakt, iż pochodzi ona od lokalnych sprzedawców. Bardzo często sprzedawcy mają swoje własne ogródki czy pola lub sprowadzają towar od rolników.

Z uwagi na to owoce i warzywa nie są spryskiwane szkodliwymi substancjami, a nawóz, który jest wykorzystywany do ich uprawy jest ekologiczny. Również nie są wykorzystywane środki, których celem jest upiększenie roślin tak, by dobrze się prezentowały pod względem wizualnym, a sam ich proces dojrzewania jest w pełni naturalny.

Czy w hipermarketach jest zdrowa żywność?

Obawy wobec jakości żywność sprzedawanej w dużych sklepach spożywczych zaczęły pojawiać się wtedy, gdy w życie weszły przepisy określające jasno, iż na opakowaniu każdego produktu spożywczego musi być wypisany jego skład, włącznie z wypisanymi wartościami odżywczymi. Okazało się wówczas, iż wiele z produktów, jakie do tej pory były uznawane za „eko” po prostu takimi nie są.

Jednak wiele się od tamtego czasu zmieniło i właściciele dużych sklepów zmienili podejście do tematu, widząc coraz to większą modę na zdrową żywność. Obecnie nadal można znaleźć wiele produktów, które wydają się był wartościowe, takimi nie są, jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż przybywa tych, które pochodzą z upraw ekologicznych. Co więcej na rynek wchodzą producenci, który szczycą się tym, iż sprzedają zdrową żywność, a ich produkty dostępne są w dużych sklepach.

Zdrowa żywność online

Równie popularne zaczynają być sklepy oferujące zdrową żywność online. Jednymi z najbardziej popularnych są takie „internetowe targi” jak SuperŻywność24 czy StraganZdrowia.

Tutaj co prawda rzadziej znajdziemy świeże warzywa czy owoce, jednak nie brakuje produktów wyjątkowych. Oprócz żywności zakupić można również suplementy diety, bio kosmetyki, a nawet… alkohole.

Niezaprzeczalną zaletą takich sklepów jest ich bardzo rozbudowana oferta, która obejmuje producentów niekiedy nawet zagranicznych. Pomimo iż sama bio żywność nie jest tania, ceny jakie są dostępne w takich miejsca są atrakcyjne. Nie brakuje również promocji czy dobrze gratyfikowanych kart stałego klienta.

Przed dokonaniem zakupu w takim sklepie dobrze jest poczytać o formie dostawy jak również sprawdzić dostawców. Dzięki temu można nabrać przekonania czy dany sklep internetowy ze zdrową żywnością rzeczywiście taki jest.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj