Światowy Dzień Psa – co powinien mieć każdy pupil?

  • Światowy Dzień Psa

Dzień Psa jest świętem, które powstało z wdzięczności dla wszystkich psiaków. Jego celem jest także promocja akcji na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, który nigdy nie ocenia i zawsze cieszy się na widok swego opiekuna. Zatem, co możemy ofiarować naszemu pupilowi, by go uszczęśliwić oraz pozytywnie zaskoczyć? Mamy dla Was kilka propozycji.

Dzień Psa – zabawki dla małych i dużych pupili

Wybierając zabawki dla psa, trzeba dopasować je przede wszystkim do jego wielkości. Z małym czworonogiem nie powinno być problemu, ale już w przypadku owczarka niemieckiego mogą pojawić się pewne trudności. Dla dużych zwierząt warto wybrać coś w rozmiarze XL – małe przedmioty łatwo połknąć. Można kupić klasyczne gumowe kości i piłki dostępne między innymi na Allegro lub zainwestować w rozbudowane zabawki do aportowania czy żucia. Zależnie od modelu posiadają one dodatkowe właściwości, jak czyszczenie zębów, piszczenie, świecenie oraz wpływają na rozwój zdolności umysłowych zwierzaka.

Solidne zabawki dla psów o dużej masie wyprodukowała amerykańska firma Kong – akcesoria wykonano z kauczuku oraz lateksu, dlatego są niezwykle wytrzymałe. Dostępne są między innymi w ofercie sklepu Bdkarma oraz ZooPlus – przed zakupem warto sprawdzić aktualne zniżki oraz zdobyć kody rabatowe. Wybrane produkty tej marki, jak Kong Classic, można napełnić smakołykami, co jeszcze bardziej zachęci czworonoga do zabawy. Dużego i średniego psa ucieszy także ringo lub frisbee,  idealne do aportowania.

Akcesoria dla małych psiaków nie są aż tak wytrzymałe, za to mogą zaskoczyć swoją różnorodnością. Do wyboru mamy pluszowe i gumowe gryzaki oraz szarpaki w różnych wzorach – od kości po misie i smoczki. Bogatą ofertę takich produktów i aktualne promocje można znaleźć w sklepie Fera. Zachęcamy też do sprawdzania gier interaktywnych, które są jednym z najlepszych narzędzi do trenowania inteligencji naszego pupila.

Karma, smakołyki i suplementy na Dzień Psa

Przysmaki z prawdziwego suszonego mięsa ucieszą każdego psiego smakosza. Można je kupić  na wagę w prawie każdym sklepie zoologicznym lub zamówić na Allegro. Dobrą propozycją są również, paski mięsne, kosteczki smakowe oraz ciasteczka, które warto przygotować samodzielnie. Smakołyk może posłużyć także jako nagroda podczas treningu i szkolenia, jak i do pielęgnacji zębów.

Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Psa jest worek karmy wysokiej jakości oraz preparaty witaminowe. Na choroby stawów, kości i chrząstki narażone są szczególnie duże rasy. Takie suplementy proponowane są między innymi przez markę Vitakraft i są dostępne w ofercie sklepu Fera.

Wizytówka i obroża śledząca

Jednym z najczęściej polecanych akcesoriów, nie tylko na Dzień Psa, jest specjalna wizytówka z telefonem i adresem właściciela. Pozwala to na szybki kontakt z opiekunem i powrót psa do domu. Identyfikator dla naszego pupila może wyglądać jak dowód osobisty, a nawet świecić w ciemności w celu zwrócenia uwagi.

Dodatkowo warto pomyśleć o zakupie obroży śledzącej. Jest idealna dla psów, które lubią się wybiegać, jak i dla tych które często uciekają. Lokalizator może poinformować o położeniu lub trasie wędrówki czworonoga. Obrożę te działają na zasadzie dźwiękowej lokalizacji lub sygnału z nadajnika GPS.

Szkolenia dla psów

Szkoły dla psów posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę – można zapisać czworonoga na szkolenie grupowe lub indywidualne, a także na imprezy z udziałem innych zwierząt. Dla szczeniaków przygotowane nawet psie przedszkola. Dzień Psa to doskonała okazja, by nauczyć pupila podstawowych komend i zasad posłuszeństwa, warto także zainwestować w szkolenie obronne. Do wyboru mamy kursy weekendowe oraz zajęcia w tygodniu. Bardziej zaawansowanym polecamy specjalnie zaprojektowane tory przeszkód i place zabaw dla psów. Obojętnie na co się zdecydujesz, pamiętaj jednak, że zwierzak najbardziej ucieszy się z czasu jaki mu poświęcisz, dlatego 1 lipca spędź dzień ze swoim psem!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj