Czym kierować się kupując obuwie kąpielowe na basen i plażę?

  • Dobre buty na plażę

Niewielu plażowiczów zwraca uwagę na to, jednak odpowiednie buty na plażę oraz basen to niezwykle ważna kwestia. Dlaczego warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego obuwia i na co zwracać uwagę podczas zakupu? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Rola obuwia kąpielowego

Wybierając się na plażę wiele osób przede wszystkim stara się dobrać takie buty, które będzie można łatwo zdjąć, a ich ponowne założenie po całodniowym plażowaniu nie będzie się wiązało z dyskomfortem, ani nie będzie bardzo skomplikowanym procesem. Tymczasem nie są to jedyne czynniki na które warto zwrócić uwagę. Zarówno plaża czy basen to bardzo specyficzne środowisko dla całego naszego organizmu, a stopy są szczególnie narażone na różnego rodzaju okaleczenia, zakażenia, a nawet oparzenia. Warto mieć to na uwadze i kierować się tymi czynnikami, podczas zakupów.

Podeszwa butów kąpielowych

Podczas wyboru butów warto się zastanowić, gdzie będą używane tzn. czy będzie to bardziej basen czy plaża. Jeśli plaża – jakiego rodzaju? Podeszwa bowiem odgrywa dużą rolę w ochronie stopy. Miękka będzie idealna na plaże, które nie są bardzo nasłonecznione, a sam piasek raczej nie jest zanieczyszczony. Z kolei twarda podeszwa idealnie nadaje się na plaże ze żwirkiem, a nawet z  kamieniami.

Dobrze, jeżeli takie obuwie dodatkowo posiada zapięcie – nikt przecież nie chce, by buty pomimo odpowiedniego rodzaju podeszwy zsuwały się z nóg. Dlatego klasyczne klapki niekiedy mogą nie spełniać tych wymogów. Warto zatem kupić na przykład Crocsy, które posiadają paseczek na stopy, ale można je łatwo zamienić na klapki. Wyboru obuwia tego typu nie brakuje w takich sklepach jak Yessport czy Sklep-Luz.

Bezpieczeństwo i styl w jednym

Buty kąpielowe są ważne wszędzie tam, gdzie wybieramy się w miejsca w których jest dużo wody oraz ludzi. Warto jest zwracać uwagę również na takie aspekty jak bezpieczeństwo, co jest szczególnie istotne w przypadku basenów – śliskie kafelki mogą doprowadzić do nieprzyjemnych i niebezpiecznych wypadków.

Dlatego dobrze jest kupować sandały lub klapki, które uchronią nas przed takimi wydarzeniami. Podeszwa powinna być antypoślizgowa lub posiadać dość mocne wycięcia. Takie modele w niskich cenach można znaleźć w sklepie Footshop. Hitem tego lata są buty z nutką sportową. Takie modele są szczególnie polecane osobom, które cenią sobie komfort noszenia. Właśnie ten niezobowiązujący styl jest doskonały na tę porę roku. Są świetne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn!

Warto również kupować buty, które będą w miarę uniwersalne. Na sklepowych półkach nie brakuje delikatnych sandałków, które mogą zarówno prezentować bardziej odważny styl poprzez obecność np. ćwieków, jak i delikatnych paseczków w pasujących do wielu kąpielowych strojów kolorach – białym czy złotym odcieniu. Będą się one pięknie prezentować z każdym typem stroju kąpielowego czy z niedbale przewiązanym pareo.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj