Zakupy sprzętu z outletu – kiedy i gdzie warto szukać okazji?

  • Zakupy w outlecie

Kupno nowego sprzętu, niezależnie od tego jakiego jest rodzaju, zazwyczaj jest związane z koniecznością wydania co najmniej kilkuset złotych. Jednak nie zawsze musi tak być, bowiem na pomoc klientowi wychodzą outlety. Jak z nich korzystać, by wyciągnąć dla siebie jak najwięcej korzyści? Podpowiadamy!

Czy zakupy w outlecie to zawsze ryzyko?

Wielu klientów jest chętnych do kupienia sprzętu po niższej cenie, jednak warunkiem tego jest dokonanie zakupu w jednym z renomowanych marek, jak np. Media Markt. Tymczasem okazuje się, że nawet takie brandy, posiadają swoje specjalne działy, w których oferowane są produkty na takich samych zasadach jak w outletach:

  • Pochodzące z likwidacji hurtowni
  • Końcówki serii, które są np. wycofywane ze sklepów
  • Ostatnie sztuki

Jak widać w większości przypadków klient ma okazję kupić pełnowartościowy sprzęt, który niczym nie odbiega od tego, jaki może znaleźć na sklepowych półkach, oprócz niższej, atrakcyjniejszej ceny.

Jednak warto uważać, ponieważ outlety mają to do siebie, że można w nich zakupić również sprzęt, który jest w jakiś sposób wybrakowany. Zazwyczaj nie są to uszkodzenia, które sprawiają, że nie działa on w taki sposób, jak powinien, czy nie ma pewnych funkcjonalności, które są zapewniane przez producenta. W większości przypadków są to uszkodzenia np. powierzchi. W przypadku niektórych sprzętów nie ma to większego znaczenia, jednak jeśli mowa o telewizorze, może się okazać, iż nie będzie się prezentował w pełni elegancko.

Kiedy kupować w outletach?

Obecnie niemal wszystkie sklepy oferują przeceny sezonowe, które mają miejsce kilka razy do roku. W przypadku sprzedaży sprzętu elektronicznego jednym z najbardziej „gorących” okresów jest zdecydowanie okres okołoświąteczny. Wówczas ceny potrafią spaść nawet o połowę, a co więcej – oferowane są różnego rodzaju gratisy i bonusy. By zatem skorzystać z ciekawych ofert warto jest zaglądać do sklepów takich jak eMag… ale już po tym “gorącym” okresie! Wówczas można skorzystać z wyjątkowych ofert cenowych, które z pewnością każdemu przypadną do gustu.

Jak bezpiecznie kupować w outletach?

To pytanie zadaje sobie wiele klientów, którzy z jednej strony chcą cieszyć się niższymi cenami, a z drugiej nie do końca posiadają wiedzę, czy sklepy takie jak outlet są bezpieczne. Przede wszystkim najlepiej jest kierować się marką – w tym przypadku jest to szczególnie ważne, ponieważ sprawdzone sklepy to większa gwarancja i zabezpieczenie w przypadku ewentualnych nieprawidłowości.

Drugim ważnym czynnikiem jest kupowanie, jeśli to możliwe – w sklepach stacjonarnych. Jednak często bywa tak, że outlety internetowe mają dużo szerszy asortyment, niestety decydując się na dany towar kupowany online nie do końca mamy gwarancję sprawdzenia absolutnie wszystkich aspektów. Opis i zdjęcie w przypadku outletu ze sprzętem elektronicznym to nie jest wystarczający zasób informacji. Jeśli jednak już musimy dokonać takiego zakupu – dobrze jest uważnie czytać opinie o sprzedającym, jak również zapoznać się z warunkami zwrotu towaru lub pieniędzy.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj