Drewniane zabawki – bezpieczne i trwałe

  • Drewniane zabawki – bezpieczne i trwałe

Wybór zabawek, które będą jednocześnie bezpieczne, jak i edukacyjne dla naszych dzieci nie jest łatwy. Pomimo szerokiego wyboru, jaki jest dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie, trudno jest znaleźć zabawki, które będą bezpieczne i trwałe. Tyczy się to w szczególności tych wykonanych z drewna.

Jak wybrać bezpieczne zabawki dla dziecka?

Rodzice podczas zakupów mają często problem z wyborem tych produktów, które będą w pełni bezpieczne dla ich pociech. Jeszcze do niedawna wydawało się, że wszystko co jest dostępne w sprzedaży spełnia najwyższe normy kontroli jakości. Czas jednak pokazał, że niestety nie wszystkie produkty, które przeznaczone są dla dzieci powinny wejść w ich posiadanie.

Dlatego tak ważne jest, by podczas kupna drewnianych zabawek zwracać szczególną uwagę na to, czy są one oznakowane następującymi certyfikatami:

  • Państwowego zakładu Higieny
  • Centrum Zdrowia Dziecka
  • Instytutu Matki i Dziecka

Zabawki, które wykonane są z przyjaznych dla środowiska materiałów będą miały z kolei oznaczenia PEFC i FSC. Zdecydowanie do takich zaliczyć można zabawki drewniane.

Podczas realizacji zakupów warto jest pamiętać o tym co jest napisane na stronie lub opakowaniu zabawki. Szczególnie istotne są oznaczenia wiekowe, a nieprzestrzeganie tych zaleceń może mieć naprawdę przykre konsekwencje. Wiele zabawek posiada niewielkie elementy, które mogą zostać połknięte przez naszą pociechę.

Istotne jest również to skąd nabywamy dany produkt. Najlepiej jest decydować się na sprawdzone platformy sprzedażowe, takie jak Smyk czy Urwis. To sprawdzone źródła, które nie tylko oferują wysokiej jakości zabawki dla dzieci, ale również oferują okazyjne ceny, na każdą kieszeń.

Dlaczego zabawki z drewna to dobry wybór?

Jeszcze do niedawna zabawki z tego tworzywa nie były zbyt popularne. Rodzice decydowali się bardziej na plastik i nie był to świadomy wybór – te produkty były po prostu tańsze, o wiele bardziej kolorowe i ciekawsze. Jednak w napływie coraz to bardziej szczegółowych badań okazuje się, że nie są to zabawki w pełni bezpieczne dla dzieci, a wpływ plastiku nie pozostaje bez znaczenia dla ludzkiego organizmu. Zatem zabawki drewniane są o wiele bardziej ekologiczne, a zarazem zdrowsze dla małych dzieci.

Ponadto producenci widząc nadchodzące zainteresowanie tego typu towarami, dołożyli wszelkich starań, by były one ciekawe, pomysłowe i przede wszystkim edukacyjne. Szeroki wybór drewnianych zabawek świetnej jakości i w dobrej cenie znajdziesz na stronie Księgarni Edukacyjnej.

Nie należy obawiać się, że takie zabawki mogą być w jakiś sposób nieodpowiednie dla maluchów. Jeśli produkt spełnia wszelkie normy i posiada niezbędne atesty, z pewnością wykonany jest z najwyższą starannością. Warto zaznaczyć sam aspekt wizualny, ponieważ wiele tego typu zabawek pokrywana jest szeroką paletą kolorów, a użyte do tego farby są również bezpieczne i odpowiednie do kontaktu z dziećmi. To naprawdę solidne zabawki, które z pewnością zostaną z pociechą na długie lata.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj