Gogle VR – zalety i wady?

  • Gogle VR – zalety i wady?

Gogle VR są absolutną nowością, jeśli chodzi o elektronikę. Ten nowy rodzaj rozrywki cieszy się dużym zainteresowaniem, jak i sama technologia jest nieustannie rozbudowywana. Niestety wiążą się z nią również pewne wady – dowiedz się jakie.

Wady gogli VR

Jedną z największych wad jest oczywiście cena. Pomimo, iż można znaleźć atrakcyjne ceny, nieprzekraczające nawet 100 zł, lecz nie są to oferty, na które warto jest „polować”. W tym przypadku szczególnie widoczna jest zależność ceny do jakości. Dlatego chcąc kupić sprzęt, który będzie oddawał rzeczywistość naprawdę w dobrej formie, konieczne jest sięgniecie do portfela o wiele głębiej. Ceny sprzętu, który daje dobre efekty to wydatek minimum ok. 2 tysięcy. Należy jednak pamiętać, że chcąc cieszyć się goglami i mieć z nich dodatkowy pożytek, najlepiej jest dodatkowo zakupić kontrolery oraz platformę, pozwalająca na swobodne poruszanie się. A ta dopiero wchodzi na powszechny rynek, zaś jej cena to ok 30 tysięcy złotych.  Dużo tańszą opcją jest dokupienie gogli, które działają z konsolą Playstation 4. Nie są one tak doskonałe jak najdroższe modele, ale nie ma aż takiej dużej różnicy w jakości rozgrywki.

Również dostępność nie jest na najwyższym poziomie. W takich sklepach jak Electro ciężko jest dostać tego typu sprzęt. Warto jednak zauważyć, że nie brakuje asortymentu w postaci gier. Dla przykładu sklep Saturn oferuje rozbudowaną, jak na tego typu nowość ofertę w postaci gier. Niemniej jednak same gogle w tradycyjnych sklepach z elektroniką są dość trudne do zdobycia. Rozwiązanie jest oczywiście oferta w sklepach internetowych, jednak nie wszyscy konsumenci będą zadowoleni z konieczności kupowania online.

Rzeczywistość VR nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, by korzystanie z tego typu technologii było wyborem polegającym na naszych chęciach. To raczej zdecydowanie się na jedną z koniecznych opcji. Nadal brakuje naprawdę imponujących i ciekawych treści. Na chwilę obecną są to zazwyczaj niezbyt rozbudowane gry (zazwyczaj opierających się na paranormalnych zjawiskach, jak np. zombie) lub symulacje niektórych atrakcji/sportów (np. przejazd kolejką). Obecnie nie są to pozycje, które wciągają na wiele godzin, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych gier video.

Zalety gogli do wirtualnej rzeczywistości

Jedną z największych zalet jest oczywiście możliwość ciekawego spędzenia czasu. Szczególnie posiadając lub mając dostęp do zestawu gogoli z kontrolerami można zagwarantować sobie wysokiej jakości rozrywkę. Ci, którzy mieli okazję testować sprzęt twierdzą, że może być to w przyszłości zupełnie nowa jakość rozrywki. Czy tak będzie? Zobaczymy.

Zdecydowanie jest to sprzęt, który z wyniku konieczności wydania dość dużej sumy, bardzo dobrze nadaje się jako wysokiej klasy sprzęt na prezent. Szczególnie zadowoleni będą z tego młodsi miłośnicy technicznych nowinek. Idealnie zatem gogle VR będą się sprawdzać jako podarunek np. na komunie, dając wiele zabawy i rozrywki.

Podsumowanie

Rzeczywistość widziana poprzez gogle VR nie jest jeszcze dobrze rozbudowana. Niemniej jednak budzi niemałe zainteresowanie. Nie da się ukryć, że najprawdopodobniej jest to jeden z wynalazków, który być może obecnie nie jest jeszcze powszechnie dostępny, jednak wszystko wskazuje na to, że kiedyś ludzkość właśnie tak będzie odbierała… rzeczywistość.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj