Chroń i regeneruj!

  • Chroń i regeneruj!

Jak chronić i regenerować skórę latem

Każdy człowiek dziennie potrzebuje określonej dawki witamin. Witamina D to grupa związków chemicznych: witaminy D1 (kalcyferolu), witaminy D2 (ergokalcyferolu) i witaminy D3 (cholekalcyferolu). Należą one do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Oznacza to, że nie są wydalane z organizmu wraz z moczem czy potem, tylko magazynowane w tkance tłuszczowej i wątrobie. Witamina wspomaga również wchłanianie i wykorzystanie wapnia oraz fosforu – dwóch pierwiastków, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego. Jakby tego było mało, “słoneczna” witamina hamuje namnażanie się komórek nowotworowych oraz proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, które odżywiają guza i bez których ten nie może się rozwijać. Ponadto przyśpiesza śmierć komórek rakowych. Badacze doszli więc do wniosku, że im wyższe stężenia witaminy D we krwi, tym mniejsze ryzyko zachorowania na raka! To właśnie słońce jest jednym z naturalnych nośników tej witaminy, ale należy pamiętać, że nadmierne wystawianie się na jego działanie może być dla nas niebezpieczne. Przygotuj się na wakacje i kup najpotrzebniejsze rzeczy, wykorzystując ​ kupony rabatowe​ i ​ promocje​.

Ochrona to podstawa

Pamiętajmy, że bez znaczenia jest to, czy się opalamy, czy nie – nasza skóra zawsze powinna być zabezpieczona sprayem lub balsamem z filtrem. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb skóry, jednak SPF 6 to za mało. SPF 30 to zdecydowanie minimum, jakiego powinniśmy używać. Zobacz E-Glamour. W dzisiejszych czasach nawet większość podkładów i innych kosmetyków do twarzy zawiera w sobie filtr SPF 15, aby zapewnić nam chociaż minimalną ochronę przed negatywnymi skutkami promieniowania UV.

Pielęgnacyjna rutyna po opalaniu

Po każdym opalaniu dobrze jest się ochłodzić np. biorąc prysznic, w trakcie którego zmyjemy z siebie resztę kosmetyków, które nałożyliśmy na skórę wcześniej. Po prysznicu nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia – mleczko lub balsam łagodzący po opalaniu to obowiązkowy kosmetyk pielęgnacyjny w sezonie letnim. Balsam nawilży, złagodzi podrażnienia, zregeneruje zniszczony naskórek, zniweluje uczucie ściągnięcia wywołane opalaniem, pomoże również utrwalić opaleniznę, zapobiegnie łuszczeniu się naskórka, oraz wzmocni naturalne zdolności obronne skóry przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV.

Jak pielęgnować podrażnioną skórę?

Za dużo czasu spędzonego na słońcu? Skóra jest czerwona i piecze? Wtedy potrzebna jest pielęgnacja łagodząca, chłodząca, która złagodzi podrażnienia. Na świeże podrażnienia dobrze jest użyć spray lub balsam z dodatkiem D-pantenolu. Sprawdź Emag. Zapewni to natychmiastowy efekt chłodu na skórze i mocno ją nawilży. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście mocno przesadziłaś/-eś z opalaniem, to natychmiastową ulgę przyniesie terapia aloesowa. Specyficzne właściwości aloesu łagodzą podrażnienia i przyspieszają gojenie.

Nie zapominaj o twarzy

Skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa i bardzo łatwo ją podrażnić. Potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie w okresie letnim. Po opalaniu dobrze stosować specjalne kremy do twarzy, które chronią Twoją skórę i dogłębnie nawilżają. Znajdziesz je w Perfumesco. Skorzystaj z ​ kodów rabatowych ​ i ciesz się miękką, nieskazitelną cerą! Przygotuj swoją skórę na dawkę wakacyjnych wrażeń i zapewnij jej odpowiednią ochronę oraz pielęgnację. Teraz kupując kosmetyki do pielęgnacji skóry, możesz skorzystać z funkcji ​ cashback – zaoszczędź nawet do 3% wartości swoich zakupów. Kupuj wszystko w promocyjnych cenach, a my zrobimy Ci ​ zwrot za zakupy!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj