ABC dobrej figury

  • ABC dobrej figury

Bądź FIT – dieta i trening w 4 krokach

Wielu z nas marzy o zgrabnej sylwetce nie tylko z powodów wizualnych, ale także zdrowotnych. Zmiana naprawdę jest możliwa, potrzebna do tego jest jednak samodyscyplina i cierpliwość, a efekty pojawią się szybciej, niż się spodziewamy. W osiągnięciu zamierzonych efektów pomaga optymalne połączenie zdrowej diety z treningiem dopasowanym do naszych możliwości. Warto polować na okazje cenowe i rabaty, dzięki którym droga do wymarzonej sylwetki nie będzie kosztować fortuny.

Krok 1 Zmiana diety – od czego zacząć?

Zmiana diety to pierwszy krok, który należy wykonać w celu poprawy swojej sylwetki. Warto jednak robić to stopniowo – zacząć od picia odpowiedniej ilości wody i ograniczenia słodyczy. Na szczęście sklepy coraz częściej oferują produkty niskokaloryczne, bez zbędnych dodatków cukru i konserwantów. Równie ważna jest regularność, lepiej jeść częściej, ale mniejsze porcje. Warto zatem zaplanować jadłospis z góry i wyznaczyć sobie odpowiednie pory na zdrowy posiłek. Pełnowartościowa żywność nie musi być droga, dzięki kodom rabatowym i promocjom można stworzyć pyszne posiłki w niskiej cenie – StraganZdrowia.pl.

Krok 2 Uzupełnienie witamin i minerałów – na co się zdecydować?

Zdrową zbilansowaną dietę warto wspomóc witaminami i minerałami, które korzystnie wpłyną na organizm oraz wspomogą efekty diety i ćwiczeń. Na przykład witaminy z grupy B biorą udział spalaniu węglowodanów i przetwarzaniu kwasów tłuszczowych. Natomiast magnez wpływa na funkcjonowanie mięśni, które mogą być obciążone po ćwiczeniach. Suplementy diety nie zastąpią zdrowych, pełnowartościowych posiłków, ale mogą doskonale je uzupełnić. Dzięki opcji cashback i kodom promocyjnym odpowiednie witaminy i minerały można kupić taniej – Superpharm.

Krok 3 Wygodny strój i obuwie – jakie wybrać?

Aby ćwiczenia były jeszcze bardziej efektywne, należy się zaopatrzyć w odpowiednie ubrania dopasowane do aktywności, na której chcemy się skupić. Strój i klapki na basen czy odpowiednie buty do biegania – warto zainwestować w produkt, który sprawi, że aktywność stanie się przyjemnością. Warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane ubrania, np.. czy przepuszczają powietrze i wchłaniają wilgoć. Odzież do ćwiczeń powinna być dopasowana do sylwetki, tak aby zapewniała maksymalny komfort i swobodę podczas ruchu. Dzięki atrakcyjnym rabatom i zwrotom za zakupy nawet profesjonalny strój można kupić w atrakcyjnej cenie – 4F.

Krok 4 Jaki sprzęt jest potrzebny do ćwiczeń?

Wybór sprzętu zależy od tego, gdzie zamierzamy ćwiczyć – w domu czy na siłowni lub w klubie sportowym. Siłownia oczywiście gwarantuje podstawowe wyposażenie i to ćwiczenie w domu wymaga większych nakładów na sprzęt. Na początku warto zainwestować w praktyczną matę i hantelki, które dają wiele różnych możliwości. Zakupiony sprzęt powinien być wysokiej jakości, tak by posłużył na lata i dawał radość z każdej aktywności. Dobry sprzęt sprawia, że efekty ćwiczeń mogą być jeszcze lepsze. Dzięki opcji zwrotu za zakupy i atrakcyjnym okazjom cenowym można kupić najpotrzebniejsze rzeczy do ćwiczenia w niskiej cenie – Decathlon.
Zmiana diety i wprowadzenie regularnych ćwiczeń do swojego trybu życia potrafi zdziałać cuda i pomóc osiągnąć cel, jakim jest “bycie fit”. Warto się zmotywować i zawalczyć o swoją sylwetkę, kupując zdrowszą żywność i poświęcając wolny czas na różnego rodzaju aktywności sportowe.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj