Świeć lampko, świeć!

  • Świeć lampko, świeć!

Lampka biurkowa do pracy

Komfort pracy jest bardzo ważny – nie tylko pod kątem osiąganych wyników, ale również codziennego samopoczucia. Jednym z elementów, który ma wpływ na Twoją wygodę pracy jest lampka biurkowa, która powinna zostać dopasowana do posiadanego stanowiska pracy. Czym się kierować, wybierając lampkę i jaki masz wybór? Sprawdźmy!

Wybieramy lampkę biurkową!

Odpowiednia lampka na biurko zapewni Ci oświetlenie stanowiska pracy i co za tym idzie – skuteczne realizowanie codziennych zadań, również w godzinach wieczornych. Dla każdej osoby, pracującej umysłowo, powinien być to stały element wyposażenia stanowiska pracy, który powinien oczywiście iść w parze z górnym oświetleniem, które również w niektórych sytuacjach okazuje się niezwykle istotne. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając lampkę biurkową do pracy w takich sklepach jak np. Agata Meble czy OBI?

Po pierwsze – parametry lampki

Istnieje kilka parametrów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, podczas kupowania lampki. Pierwszym z nich jest oczywiście jej moc – zwykle osiąga ona kilkadziesiąt W, jednak w przypadku większego stanowiska pracy i małej ilości światła naturalnego, wpadającego do pomieszczenia, warto zastanowić się nad wyborem takiej, która ma moc ponad 100 W. Drugim parametrem jest wielkość lampki – zwykle są one dość niewielkie, ponieważ producenci zwracają uwagę na to, by jak najlepiej dało się dopasować je do przestrzeni pracy. Pamiętaj, by lampka była jak najbardziej mobilna – lekka, wytrzymała i posiadająca jak najdłuższy przewód.
Oczywiście to nie wszystko – warto zwrócić uwagę na to, czy lampka biurkowa posiada funkcję regulowania natężenia światła. Dzięki temu dostosujesz je do własnych potrzeb i nie będziesz musiał korzystać z jednego czy dwóch określonych wariantów, męczących oczy. Niezwykle istotne jest również to, by taka lampka dawała możliwość kierowania światła w dowolne miejsce – dzięki temu zawsze będzie pracowało Ci się wygodnie.

Po drugie – rodzaj światła

Lampki biurkowe są bardzo różnorodne – zarówno pod względem budowy, jak i funkcji. Jednak tym, co je szczególnie rozróżnia, jest rodzaj światła, zależny od… żarówki. To, jaki wybierzesz, zależy przede wszystkim od Ciebie – wybór nie jest duży, ponieważ możesz postawić na intensywne światło LED, imponujące długowiecznością i energooszczędnością, a także halogenowe – najbardziej zbliżone do światła dziennego, a co za tym idzie, mniej męczące oczy. Warto przetestować obie opcje, by podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Po trzecie – wygląd

To rzecz, którą należy kierować się na końcu – po przeanalizowaniu wcześniejszych elementów. Pamiętaj bowiem, że to właśnie ergonomia stanowiska pracy, jest ważniejsza od jego wyglądu. Co oczywiście nie oznacza, że ten zupełnie się nie liczy – wszak w pięknie urządzonym biurze pracuje się dużo lepiej. Dlatego szukaj lampki, która przypadnie Ci do gustu – wybór masz ogromny, ponieważ producenci dostarczają rozwiązania o zróżnicowanych kształtach, barwach i w różnym stylu – od klasycznego, po nowoczesny.

Lampka biurkowa a oszczędności

Pamiętaj, by podczas wyboru jak najmniej skupiać się na cenie – czasami za wysokiej jakości lampkę trzeba zapłacić nieco więcej. Będzie ona za to bardziej praktyczna i… długowieczna.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj