Zadbaj o swój ogród na wiosnę

  • Zadbaj o swój ogród na wiosnę

Wiosna powoli zaczyna pukać do drzwi. Promienie słońca coraz śmielej rozgrzewają zmarzniętą ziemię, a przyroda zaczyna budzić się z zimowego letargu. Pomimo, że co jakiś czas mamy do czynienia z mroźnymi oddechami zimy, wiemy, że jej czas jest już policzony. Wiedzą o tym również ogrodnicy, którzy po kilkumiesięcznej przerwie wracają do swoich ogrodów, które z pewnością wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza, jeśli w trakcie zimy miały do czynienia z silnymi wichurami i śnieżycami. Okres przygotowywania do nowego sezonu to szereg prac w ogrodzie, takich jak: nawożenie, przycinanie, grabienie, sadzenie czy pierwsze koszenie. Wymagają one odpowiedniego sprzętu i akcesoriów, dlatego pamiętaj, że jeśli skorzystasz z kodów rabatowych, będziesz mógł szybko uzupełnić braki w potrzebnych narzędziach, a także zaopatrzysz się w nowoczesne nawozy i sadzonki. Oto krótki poradnik o tym, jak zadbać o swój ogród na wiosnę.

Przygotowania do sezonu czas zacząć!

Jeśli pogoda dopisze, już na początku marca będzie można zabrać się do pracy. Do pierwszych wiosennych zajęć w ogrodzie należy z pewnością wygrabienie trawnika z pozostałości po jesieni oraz sprawdzenie ogólnego stanu naszej flory. Bliżej końca miesiąca ustablizowanie temperatur umożliwi zdjęcie zimowych okryć oraz otulin. Dodatkowo, będzie można rozpocząć nawożenie ziemi, a także przycinanie drzew owocowych oraz krzewów. To także dobry czas na sadzenie drzewek, cebulek kwiatów, a także wysiewanie grządek. Wszystko to wymaga odpowiedniego asortymentu: narzędzi, nawozów czy sadzonek. Z tego powodu jest to doskonały moment na skorzystanie z okazji cenowych w sklepach ogrodniczych online, również w sklepie Przydomu.pl i uzupełnienie swoich braków. Dzięki kuponom rabatowym istnieje możliwość zakupienia sprzętu w atrakcyjnych cenach, który umożliwi perfekcyjne przygotowanie się na nowy sezon.

Kiedy czas na pierwsze koszenie trawnika?

Pierwsze koszenie trawnika ma niezwykle istotny wpływ na jego wygląd w późniejszych miesiącach. Regularne cięcie oraz odpowiednie nawożenie sprawi, że będzie gęsty i zdrowy, przypominając swoim wyglądem zielony dywan. Odpowiednim terminem na pierwsze koszenie jest przełom marca i kwietnia, jednak najlepiej kierować się stanem trawy. Idealnie będzie, gdy trochę podrośnie oraz odpowiednio się zazieleni. Taki stan będzie oznaczał, że nadszedł czas na wyciągnięcie kosiarki. Ten moment często sprzyja rozczarowaniom, gdyż okazuje się, że sprzęt, który bez problemu służył w poprzednim sezonie, teraz odmówił posłuszeństwa. Jeśli jego naprawa nie wchodzi w grę lub zwyczajnie stwierdzisz, że potrzebujesz czegoś nowego, możesz poszukać promocji w sklepach online. Korzystając z kuponów promocyjnych, będziesz mógł nabyć nowy sprzęt w niezwykle atrakcyjnych cenach, z rabatem sięgającym nawet 75%. Przy kupowaniu nowego sprzętu do pielęgnacji ogrodu warto skorzystać z oferty sklepów online. Zarówno kosiarki, jak i inne niezbędne sprzęty znajdziesz na przykład w sklepie OleOle! oraz Nexterio. Poza gotówką zaoszczędzisz także czas, a w przypadku pierwszego koszenia jest on niezwykle ważny, gdyż każdy dzień zwłoki może odbić się na stanie Twojego trawnika.

To tylko kilka wskazówek, które pomogą Ci w przygotowaniu ogrodu na wiosnę. Jego odpowiednia pielęgnacja może pochłonąć sporo pieniędzy, dlatego warto szukać okazji cenowych i korzystać z kodów rabatowych. Dzięki nim stworzysz doskonałe miejsce do relaksu i podziwiania piękna natury, bez wydawania wszystkich swoich oszczędności.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj