Cyfra czy pudełko? Jak kupować gry video?

  • Cyfra czy pudełko? Jak kupować gry video?

Gry video cieszą się coraz większym zainteresowaniem i co zaskakujące, rośnie również grono odbiorców. Grają zarówno coraz młodsi, jak i starsze osoby. Jednak nie tylko odbiorcy ulegają zmianie – również sam sposób kupowania gier. W poniższym wpisie omawiamy dostępne obecnie opcje wyboru gier video.

Tradycja, czyli pudełkowa wersja gry

To, co przemawia za zaletą gier tradycyjnych, czyli tzw. pudełkowych, to przede wszystkim fakt posiadania fizycznej kopii gry. I to właśnie argument, który przekonuje szerokie grono graczy, którzy wolą postawić na coś, co mogą fizycznie posiadać. Wśród graczy tego typu panuje przekonanie, że gry nie posiada się w pełni na własność, dopóki nie będzie ona fizycznie w naszym posiadaniu.

Jednak ta zasada nie zawsze się sprawdza, bowiem coraz częściej gracze kupujący pudełkowe gry nie znajdują w nich płyt, a kody dostępu. W rezultacie sprawdza się to więc poniekąd do kupienia cyfrowej wersji gry.

Niemniej jednak gry pudełkowe mają jedną, niepowtarzalną wręcz zaletę, której rozwiązania cyfrowe nie osiągną i jeśli kiedykolwiek to nastąpi, nie będzie to najbliższa przyszłość. Rozwiązania pudełkowe oferują graczom coś więcej niż tylko możliwość zagrania w dane wydawnictwo. Kupno takiego formatu łączy się z możliwością otrzymania gadżetów związanych z grą. Dostępna jest tutaj szeroka paleta opcji – dodatkowe gry planszowe, plakaty, figurki, karty kolekcjonerskie itp. To nie lada gratka dla prawdziwych miłośników kolekcjonerstwa. Jednym z takich wydawnictw, które oprócz naprawdę imponującej zawartości gry, zachwycają fanów dodatkami do niego, jest gra Wiedźmin. Można ją zakupić w atrakcyjnych cenach w takich sklepach jak Cdp.pl.

Gry konsolowe

Ponadto częstym wymogiem sięgania po rozwiązania pudełkowe jest granie w gry konsolowe. Tego typu sprzęt, dostępny w takich sklepach jak Redcoon.pl wymaga posiadania fizycznej konsoli. I o ile często jest ona możliwa do kupienia w niskich cenach, to same gry nie są już tak tanie. Ponadto należy liczyć się z faktem, iż w momencie wypuszczenia na rynek nowszej wersji konsoli wszystkie następne gry są przystosowane przede wszystkim pod nią – a poprzednie wersje zalegają na półkach…

Krok w przyszłość, czyli gra cyfrowa

Jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania są one w dużej mierze dedykowane miłośnikom oszczędności… przestrzeni. Argumentem przemawiającym nad wyższością gier cyfrowych jest przede wszystkim fakt, iż gry nie potrzeba posiadać w sensie fizycznym. A więc nie zalega ona na półkach czy regałach. Jej posiadanie wiąże się z miejscem w chmurze, które często jest określane jako dożywotnie – oczywiście dopóki dany usługodawca istnieje na rynku.

Rozwiązania cyfrowe cieszą przede wszystkim tych, którzy cenią sobie oszczędność miejsca, szybki i łatwy dostęp do ulubionych pozycji oraz nie interesują się rozszerzeniami do gier. Zauważa się, że jest to trend zdecydowanie przodujący i patrząc na ogólną digitalizację, nietrudno się dziwić, iż gracze preferują ten rodzaj gier.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj