Zabawki, które zachęcą każde dziecko do aktywnego wypoczynku

  • Aktywna zabawa!

Mając bardzo duży wybór akcesoriów oraz zabawek dla najmłodszych często nie wiemy, jak dokonywać właściwego zakupu – tak by dziecko było zadowolone, a zabawka miała charakter rozwojowy. Dlatego prezentujemy nasze propozycje zabawek, które zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Rowery, rolki, hulajnogi i deskorolki

Mówiąc o ruchu najmłodszych przede wszystkim ma się na myśli akcesoria, które sami niegdyś używaliśmy. Rower jest dobrym przykładem wypoczynku poprzez ruch, przede wszystkim dlatego, że pozwala na pokonywanie dalekich dystansów po zróżnicowanych powierzchniach. Taki sprzęt można kupić dziecku już od kilku lat zaczynając od prostych konstrukcji biegowych, jak i wybrać modele, które można dostosowywać do wieku dziecka.

Młodsi często lubią jeździć na hulajnodze. Nowoczesne modele mają nieco szerszą podstawę na nogę, która pozwala na lepsze balansowanie ciałem. Takie akcesoria znajdują się w sklepie Fifishop. Pamiętaj, że dokonując zakupów poprzez portal Zrabatowani.pl otrzymujesz dodatkowo 3% cashbacku!

Dla nieco większych brzdąców o wiele lepszymi akcesoriami będą rolki oraz deskorolki. Ponadto są one obecnie bardzo modne, a niewielkich rozmiarów deskorolki można nabyć w sklepach sportowych, nawet za niską cenę.

Gry zespołowe

Zachęcenie do aktywnego wypoczynku dziecka może odbywać się poprzez wspólne spędzanie czasu razem. Warto jest mieć to na uwadze, dokonując zakupów w sklepie ePinokio, gdzie znajduje się nawet specjalny dział „Zabawki na świeżym powietrzu”. Oczywiście można skorzystać z prostych rozwiązań takich jak piłka, dobrze jednak, by nie była ona określona pod rodzaj zabawy oraz by nie była bardzo twarda, ponieważ pozwoli to na wykorzystanie jej do szerokiej puli wspólnych zabaw. Można dodatkowo do niej dokupić bramkę ogrodową, która nie zajmuje dużo miejsca a sprawi, że gra nabiera celu. Dodatkowo dobrze jest też nabyć płachtę, która posiada dziury określające, gdzie należy piłkę strzelać, dzięki temu dziecko dodatkowo rozwija swoje zdolności jako skuteczny napastnik. 🙂

Super pomysłem będzie zakupienie bumerangu lub talerza latającego. Takie zabawki są dedykowane również najmłodszym. Uczą koordynacji ruchowej i dostępne są w różnych rozmiarach oraz wersjach kolorystycznych.

Oryginalne zabawki na świeżym powietrzu

Warto pokusić się o nieco bardziej „skomplikowane” zabawki, jak np. zestaw łucznika dla dzieci lub drewniana kusza. Taka zabawka jest nie tylko czymś oryginalnym, a jednocześnie pozwala na nabywanie wyjątkowych umiejętności wzrokowo-ruchowych oraz na rozwój motoryki. Zestawy tego typu są w pełni bezpieczne i z pewnością sprawią, że dziecko będzie nad nimi spędzało długie godziny.

Dla nieco większych dzieci na pewno świetną zabawą będzie stworzenie własnego parku linowego. Oczywiście wymaga to drzew lub konstrukcji, które pozwolą na zamontowanie takiego zestawu, jednak tutaj jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Z zestawu linek wyczynowych można stworzyć np. windę do podciągania lub mini park linowy.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj