Akcesoria do roweru, które przydadzą się na wycieczce

  • Dodatki do roweru

Wiosna i lato to najlepszy czas na rowerowe wycieczki. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na umysł i ciało. Jednak aby wyprawa się udała, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Podpowiadamy jakie akcesoria do roweru przydadzą się na każdej wycieczce.

Akcesoria do roweru, które są niezbędne

Odpowiednie oświetlenie to obowiązkowe wyposażenie rowerzysty – nawet jeśli korzysta z roweru jedynie jako środka transportu po mieście. W wieczornym zmroku oraz w nocy jesteśmy zupełnie niewidoczni dla innych użytkowników drogi i nie należy o tym zapominać. Każdy jednoślad musi posiadać przednią lampkę emitującą białe lub żółte światło oraz tylną czerwoną, jak również odblask w tym samym kolorze. Nie powinno się oszczędzać na oświetleniu, gdyż możemy narazić się na niebezpieczeństwo – tanie lampki dają mało światła, mają słabe mocowania i często nie są odporne na trudne warunki atmosferyczne. Wysokiej klasy akcesoria do roweru można kupić w sklepach Saturn oraz Media Markt.

Dzwonek lub inne sygnały ostrzegawcze to również niezbędne akcesoria do roweru – ich posiadanie, tak jak i oświetlenia, regulowane jest przez przepisy o ruchu drogowym. Warto o tym pamiętać, gdyż nie wszystkie rowery są w nie fabrycznie wyposażone, a za ich brak możemy otrzymać mandat w wysokości 50 zł.  Stylowe i tradycyjne dzwonki dostępne są na Allegro.

Akcesoria do roweru, które zawsze warto mieć

Podstawowy zestaw narzędzi rowerowych przyda się w przypadku drobnych awarii oraz do regulacji przerzutek czy hamulca. W sprzedaży dostępne są składane komplety kluczy i śrubokrętów, które zajmują bardzo mało miejsca. Warto przechowywać je w kieszonce pod siodełkiem. Nie zalecamy jednak kupować najtańszych zestawów, gdyż szybko się niszczą. W podstawowe narzędzia rowerowe można się zaopatrzyć w popularnych marketach jak Media Ekspert oraz Tesco. Należy także dokupić łyżkę do opon.

Dodatkowo bardzo ważne jest, aby zawsze mieć ze sobą takie akcesoria do roweru jak pompka i zapasowa dętka – jej uszkodzenie to jedna z najczęstszych awarii. Na wycieczkę najlepiej zabrać pompkę w wersji mini, którą można przymocować do roweru. Zachęcamy do skorzystania z oferty sklepu Decathlon – warto wcześniej sprawdzić aktualne promocje i zniżki.
Zabezpieczenie do roweru to także bardzo istotny element wyposażenia. Kupowanie linek zupełnie mija się z celem. Można je przeciąć w kilka minut za pomocą zwykłych nożyc. Najlepszym z możliwych rozwiązań jest zakup U-locka dobrej i sprawdzonej firmy. Warto zdobyć kody rabatowe, gdyż koszt profesjonalnego U-locka waha się w granicach 80 -150 zł.

Kolejnym bardzo istotnym wyposażeniem rowerzysty jest kask – jego brak w razie wypadku może skończyć się tragicznie. Aby kask chronił naszą głowę, powinien być odpowiednio dopasowany. W sklepach dostępne są modele miejskie, sportowe oraz specjalistyczne.

Dodatkowe akcesoria do roweru na krótkie i długie wycieczki

Akcesoria do roweru, które zawsze przydadzą się na wycieczce to sakwy i torby rowerowe. Ważne, aby sakwy obciążyć równomiernie – jednoślad nie będzie wtedy przechylał się na którąś ze stron. Warto także zaopatrzyć się w mniejsze torby mocowane na ramie roweru lub kierownicy – można w nich przechowywać dokumenty, pieniądze lub telefon. Profesjonalne i rekreacyjne torby oraz sakwy dostępne są w Decathlon.

Aby zamocować sakwy rowerowe, potrzebny jest także odpowiedni bagażnik. Przed zakupem należy sprawdzić, czy w ramie znajdują się specjalne miejsca do wkręcenia śrub bagażnika. Jeśli nie, musimy dokupić dodatkowe mocowania.

Inne akcesoria do roweru, które sprawdzą się podczas wycieczki to błotniki (szczególnie istotne w deszczowe dni), kamizelka odblaskowa, GPS oraz licznik kilometrów.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj