Zabawki kreatywne, które mogą rozbudzić w dziecku pasję

  • Rozwiń kreatywność dziecka

Dziecko uczy się i poznaje świat poprzez zabawę. Już od narodzin malucha powinno się wybierać zabawki kreatywne, które nie tylko sprawią mu radość, ale też wspomogą jego prawidłowy rozwój. Podpowiadamy, które z nich warto mieć.

Zabawki kreatywne dla najmłodszych

Własne zabawki kreatywne powinien mieć już kilkutygodniowy niemowlak — dzięki nim poznaje świat, uczy się kolorów, kształtów i dźwięków. Jednak aby mogły one spełniać swoje funkcje, należy dopasować je do jego wieku oraz możliwości poznawczych malucha. Oczywiście muszą być także bezpieczne — każdą rzecz przed oddaniem dziecku trzeba dokładnie sprawdzić, ponieważ może zawierać zbyt małe elementy.

Dla noworodków dobrym pomysłem są zabawki w intensywnych i kontrastowych barwach z mocno zaakcentowanymi elementami jak oczy czy usta. Dla niemowlaków 3-5 miesiąca życia sprawdzą się natomiast zabawki o zróżnicowanej fakturze, a dla półrocznych dzieci te wydające dźwięki po ściśnięciu.

Doskonałym produktem kreatywnym dla najmłodszych jest kostka sensoryczna. Dostarcza bodźców wzrokowych, słuchowych oraz dotykowych. Jest bezpieczna — nie posiada elementów, które mogłyby się oderwać. Można ją ssać, dotykać, rzucać i łapać. Warto wykonać kostkę sensoryczną samemu lub skorzystać z propozycji oferowanych w sklepie Smyk. Sklep ten akceptuje kody rabatowe na wybrane produkty — zachęcamy do skorzystania ze zniżki.

Zabawki kreatywne dla dzieci powyżej 3 roku życia

Zabawki kreatywne pozwalają rozbudzić w dzieciach pasję oraz rozwijają ich zdolności. Wśród produktów przeznaczonych dla dzieci powyżej 3 roku życia (niezależnie od płci) należy wymienić wszystkie artykuły plastyczne i artystyczne.

Niezwykle modny w ostatnim czasie jest piasek kinetyczny, który nigdy nie wysycha i łatwo się modeluje. Można z niego wykonać wiele ciekawych konstrukcji i jest dostępny w równych kolorach. Ponadto nie wywołuje alergii oraz jest bezpieczny dla dzieci. Równie ciekawym produktem jest sprytna plastelina dostępna w wielu modelach i wersjach kolorystycznych. Plastelina skacze, rozciąga się, a nawet świeci w nocy. Sugerujemy jednak nie dawać jej dziecku przed ukończeniem 8 lat.

Zabawką, która wpływa na rozwój zdolności manualnych dziecka, jest niewątpliwie maskotka do samodzielnego wykonania. W internecie dostępnych jest wiele wzorów pluszaków — warto sprawdzić ofertę na Allegro.

Zabawki kreatywne dla dziewczynek

W sklepach można znaleźć wiele produktów zaprojektowanych z myślą o dziewczynkach. Idealnym pomysłem dla małych dam są wszelkie zestawy do makijażu dla dzieci, farbki do twarzy i ciała, kolorowe lakiery i dodatki do malowania paznokci oraz zestawy koralików do samodzielnego wykonania biżuterii. Każda dziewczynka chciałaby choć na chwilę stać się księżniczką.

Ciekawym rozwiązaniem są także zestawy do szycia oraz haftowania — na przykład zestaw do własnoręcznego uszycia torebki czy ubranek dla lalek. Tego typu asortyment oraz wiele innych kreatywnych produktów oferuje sklep Ravelo. Warto sprawdzić aktualne promocje.

Zabawki kreatywne dla chłopców

Wybór zabawek dla chłopców również jest bardzo szeroki. Najbardziej popularne są zestawy konstrukcyjne oraz produkty dla małych majsterkowiczów. Dzięki nim dziecko ma możliwość samodzielnego złożenia wskazanej rzeczy lub własnego projektu. Takie zabawki kreatywne zajmują chłopcom czas na całe godziny. Również dziewczynki lubią nietypowe konstrukcje i zabawy w inżyniera.

Jednym z takich produktów jest zestaw „Mały stolarz” — dziecko ma do dyspozycji akcesoria stolarskie jak w prawdziwym warsztacie oraz drewniane deseczki i kółka. Inne zabawki kreatywne oparte na konstrukcjach to m.in. dinozaur do zrobienia z metalu oraz zestaw do zbudowania kolejki górskiej. Produkcją takich zabawek zajmuje się holenderska firma SES Creative. Można je znaleźć w sklepie Empik

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj