Wytrwać w postanowieniach

  • Wytrwać w postanowieniach

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Nowy rok warto rozpocząć od pozytywnej afirmacji i ułożenia właściwego planu realizacji swoich celów. Budując swoje postanowienia na przyszłość zakładamy, że będziemy góry przenosić, a z biegiem czasu nasz zapał opada i szczytne założenia umykają w gęstwinie codziennych problemów.

Aby wytrwać w swoich postanowieniach, warto każde z nich zapisać i stworzyć terminarz, który będzie nas ponaglał do działania. Zaplanowane przez nas określone działania powinny dzielić odpowiednie okresy. Próbując robić wszystko na raz tylko się zniechęcimy. Dobrze również postawić siebie przed faktem dokonanym. Zakupić np. książki, które planujemy przeczytać lub opłacić z góry lot do miejsca, które próbujemy bezskutecznie odwiedzić od kilku lat. Wykorzystując promocje i rabaty wzmocnij swoje noworoczne postanowienia na najbliższą przyszłość.

Regularna aktywność fizyczna

W pracy siedzenie przy biurku, a po pracy na kanapie przed telewizorem. Brak ruchu jest jednym z głównych sprzymierzeńców współczesnych chorób cywilizacyjnych. Wielu z nas pod koniec starego roku składa sobie solenne przyrzeczenia, że już w tym nadchodzącym weźmie się ostro do roboty i zadba o swoją kondycję fizyczną. Jeszcze nie mija karnawał, a nasze zaangażowanie stopniowo przygasa, aż nieznośna waga łazienkowa nie przypomni nam o naszym ślubowaniu. Mimo śniegu na dworze, warto już w pierwszym kwartale zaopatrzyć się np. w rower, stopniowo dokupując do niego kolejne akcesoria takie jak kask bidon czy specjalny plecak. Każdy z planowanych zakupów powinien być zapisany i odznaczany w naszym terminarzu postanowień noworocznych, co staje się źródłem satysfakcji i motorem dopingowym do bycia słownym wobec samego siebie. Kody rabatowe i zwroty za zakupy wykonane w sklepach sportowych z pewnością będą dodatkowym pretekstem do kontynuacji zamierzeń.

Co miesiąc jedna książka

Jednym z popularnych postanowień noworocznych jest chęć przeczytana zaległych bestsellerów i pozycji polecanych przez znajomych. Sposobów na dotrzymanie tego noworocznego ślubowania jest kilka. Pierwszym z nich jest wspomniany powyżej terminarz, w którym wyznaczymy daty zakupów wybranych książek. Drugim z nich przypomnienie zapisane w telefonie. Tak często tłumaczymy się brakiem czasu, a może się okazać, że przypomnienie złapie nas w chwili bezmyślnego ślęczenia nad laptopem i przewijania kolejnych, niewiele znaczących postów na portalach społecznościowych. Co do portalu społecznościowego, może on jednak okazać się bardzo pożyteczny. Zaproś znajomych do grupy czytających wybrane pozycje i dziel się z nimi swoimi wrażeniami. Zakupienie hurtem książek z noworocznej listy też jest skutecznym motywatorem. Wykorzystaj kupony rabatowe, aby zasilić swój bibliofilski arsenał w sklepie Empik.

Przynajmniej jeden wyjazd na urlop za granicę

Plany same się nie zrealizują. Jeżeli kolejny rok z rzędu zamiast do wymarzonej Grecji jedziecie z partnerką na urlop do rodziny nad morze, to coś jest nie tak. Tym razem pierwszego dnia nowego roku, kiedy już głowa przestanie ciążyć od nadmiaru wypitego szampana, weźcie się razem do szkicowania wakacyjnej strategii. Warto ustalić wspólny termin wyprawy i jak najszybciej złożyć wniosek urlopowy. Dobrze, jeżeli zrobicie to zaraz pierwszego dnia po powrocie do pracy, zanim ktoś wpadnie na to pierwszy, a szef stwierdzi, że wasza obecność na miejscu jest w tym okresie niezastąpiona. Śledząc okazje cenowe, zarezerwujcie z wyprzedzeniem swój wymarzony urlop w TUI.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj