Wyślij kartkę świąteczną!

  • Wyślij kartkę świąteczną!

Wyjątkowe kartki świąteczne

Wielkimi krokami zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia. Jak śpiewał Seweryn Krajewski, jest to czas, w którym „wszyscy wszystkim ślą życzenia”. Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu, kartki świąteczne to już przeżytek. Nie brakuje jednak zwolenników tej tradycyjnej, papierowej formy życzeń. W czasach e-maili, SMS-ów czy Messengera, kartki świąteczne mogą sprawić naszym bliskim wielką przyjemność.

Kiedy wysłać kartkę świąteczną?

Kartka bożonarodzeniowa, która przychodzi do nas po Nowym Roku, nie ma już tego uroku. Kiedy więc wysłać kartkę świąteczną, aby uniknąć takiej wpadki? Odpowiedź wydaje się prosta – jak najszybciej! Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy listonoszy. W tym czasie przez sortownie pocztowe przechodzi rekordowa liczba przesyłek. Może to oznaczać lekkie opóźnienia, szczególnie jeśli chodzi o listy zwykłe.  Listy priorytetowe dochodzą zazwyczaj w ciągu 2-3 dni, natomiast pozostałe – do 7 dni roboczych. Warto o tym pamiętać i wysłać kartkę z odpowiednim wyprzedzeniem lub zdecydować się na przesyłkę priorytetową, jeśli święta tuż, tuż.

Kartka świąteczna – dlaczego warto ją wysłać?

Kartka świąteczna z życzeniami była niegdyś wyczekiwana. Odgrywała ona ważną rolę
w kształtowaniu patriotyzmu i podtrzymywaniu ducha niepodległości w trudnych momentach dziejowych Polski. Popularna „pocztówka” pojawiła się w Polsce w 1900 roku, a jej nazwę wymyślił sam Henryk Sienkiewicz. Dziś, po ponad 100 latach kartki świąteczne w dalszym ciągu są popularne, choć z każdym rokiem coraz bardziej wypierane przez SMS-y i tani Internet. Mail czy SMS może być jednak skasowany, post w mediach społecznościowych zapomniany, a kartka będzie ciągle żywa, umieszczona w albumie Twoich bliskich do końca życia. W skrzynce mailowej często można znaleźć kilka takich samych życzeń. Oczywiście jest to miłe uczucie, gdy ktoś o nas pamiętał, ale czy tak naprawdę o nas pomyślał? Kliknięcie adresu wśród kilkudziesięciu innych jest o wiele szybszym i tańszym sposobem niż tradycyjna kartka, lecz z pewnością nie tak osobistym i sentymentalnym. Wysyłając tradycyjną kartkę świąteczną, nie będziesz musiał już oznaczać rodziców na Facebooku, by wiedzieli, że życzysz im wesołych świąt, a Twoja babcia nie będzie dzwonić, że nie potrafi otworzyć MMS-a, którego jej wysłałeś.

Zrób to sam, czyli jak urozmaicić kartkę świąteczną

Kartka świąteczna podarowana bliskiemu sprawi mu wielką przyjemność. Warto podejść jednak do niej nieco ambitniej, a nie tylko podpisać się pod gotową kartką z napisem „Merry Christmas”. Obecnie możemy znaleźć w sieci mnóstwo poradników piszących o tym, jak samemu zrobić kartki świąteczne. Ozdoby świąteczne DIY mają zdecydowanie większą wartość. Dlaczego? Ręcznie robione kartki są jedyne w swoim rodzaju, a my poświęcamy na ich wykonanie swój cenny czas. Bogatą ofertę kreatywnych artykułów DIY na Boże Narodzenie możemy znaleźć w sklepie EMPIK. Świetnym pomysłem jest również skorzystanie z gotowych szablonów, dostępnych w sieci. Pokolorowana kartka przez wnuka z własnoręcznie napisanymi życzeniami z pewnością ucieszy każdą babcię i dziadka. Pozwól cieszyć się swoim bliskim wspomnieniami, projektując kartkę z własnym zdjęciem przy choince lub w gronie rodziny. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z oferty firmy Fotobum, która tworzy foto produkty ze swoimi zdjęciami.
Pamiętasz, jak w dzieciństwie przeglądałeś na strychu stragany z pamiątkami? Odkryj w te święta swoje wewnętrzne dziecko i wyrusz w podroż do krainy świątecznych kartek. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, po prostu spróbuj. Kartki świąteczne mogą być prawdziwym dziełem sztuki.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj