Współczesne trendy wnętrz

  • Współczesne trendy wnętrz

Współczesne trendy – design wnętrz w harmonii z naturą

Coraz częściej aranżacje wnętrz są mocno inspirowane naturą. Dużą popularnością cieszą się wnętrza nawiązujące do stylistki eko. Cechują się one prostotą form i harmonią barw. Jednak pod żadnym pozorem nie są nudne.

Naturalne materiały

Obecnie coraz częściej podczas urządzania wnętrz stawia się na materiały pochodzenia naturalnego. Podstawą jest oczywiście drewno, a więc materiał uniwersalny i ponadczasowy, ceniony w zasadzie od zawsze. Prezentuje się ono doskonale w każdym rodzaju wnętrza. Drewno stosuje się zarówno na podłodze i ścianie, jak i na meblach czy w dodatkach dekoracyjnych. Poza tym charakterystyczne materiały dla stylu eko to kamień, ceramika, rattan, bambus, wiklina korek i naturalne tkaniny – wełna oraz len.
Aby być w zgodzie z naturą należy zrezygnować w swoim domu z tworzywa sztucznego oraz materiałów wysoko przetworzonych. Dopuszczalne jest natomiast wykorzystywanie starszych elementów w ramach recyklingu np. palet drewnianych czy skrzynek na owoce i warzywa. W ten sposób własnoręcznie można wykonać efektowny kwietnik bądź stolik.

Zielone elementy

Natura kojarzy się przede wszystkim z zieloną roślinnością. Dlatego, podczas urządzania swojego domu czy mieszkania warto stawiać na kwiaty, które ożywiają wnętrze. W takim otoczeniu o wiele lepiej się mieszka. Dużą popularnością od jakiegoś czasu cieszą się tzw. lasy zamknięte w słoiku. To dekoracja bardzo efektowna.
Ciekawe rozwiązanie ma w swojej ofercie również firma Chrobotek Design. Są to dekoracje wykonane z mchu pozyskiwane w sposób naturalny we Francji i krajach skandynawskich. Panele z mchu nie tylko efektownie się prezentują, ale i przy okazji stanowią świetną barierę izolacyjną oraz akustyczną. Do wyboru jest kilka ich wariantów. Okazuje się bowiem, że mech barwiony jest na kilkadziesiąt kolorów. Tym samym każdy może znaleźć propozycję odpowiednią dla jego wnętrza. Panele z mchu powoli podbijają więc również i polski rynek wnętrzarski.

Dodatki z recyklingu

Obecnie bardzo modne są dodatki z recyklingu, a więc powstałe z materiałów odzyskanych. Są one przede wszystkim manifestacją szacunku dla środowiska naturalnego, ale i doskonałą ozdobą. Dodatki z recyklingu w przeciwieństwie do tych produkowanych masowo, są oryginalne i niepowtarzalne. Jako pierwsze popularność zdobyły meble z europalet, które spotkać można w wielu polskich ogródkach i nie tylko. Dodatki z kolei wykonać można z przetworzonego papieru. Co więcej, wiele z nich na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda na papierowe.
Najpopularniejsze dodatki z recyklingu to wazony, tace, świeczniki, misy czy osłonki na doniczki. Są to w większości produkty nietłukące się i bardzo efektowne pod względem wizualnym. Dodatkowo uzyskać można je w wielu wariantach kolorystycznych. Wcale nie muszą być szare czy beżowe, chociaż te kolory najbardziej pasują do modnego stylu ekologicznego i zielonych elementów roślinnych. Sprawdź koniecznie ofertę Chrobotek Design.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj