Wodoodporne tusze do rzęs

  • Wodoodporne tusze do rzęs

Tusz do rzęs to podstawowy element każdej kobiecej kosmetyczki. Używać go można samodzielnie bądź jako kosmetyk podkreślający cały makijaż oczu. Obecnie wybór w tym zakresie jest naprawdę spory. Mascary do rzęs mogą być wydłużające, pogrubiające, podkręcające, a niekiedy nawet pełnią kilka funkcji jednocześnie. Dużą popularnością cieszą się też wodoodporne tusze do rzęs.

Tusze wodoodporne – charakterystyka

Makijaż bez podkreślenia rzęs jest zawsze niepełny i niedoskonały. Aby trwale podkreślić oczy i jednocześnie uniknąć ryzyka rozmazania się mascary, warto postawić na tusz wodoodporny.
Wiele kobiet boi się używać mascary do rzęs. Obawiają się bowiem, że po jakimś czasie kosmetyk rozmaże się i będzie prezentować się mało efektownie. Dzięki wodoodpornym tuszom do rzęs nie ma się jednak, czego bać. Takie mascary wykonane są z barwnika oraz z żywic czy wosków, które zapewniają kosmetykowi odporność na płyny. Tym samym są one niezwykle trwałe.

Zalety wodoodpornych tuszy do rzęs

W okresie letnim wodoodporny tusz do rzęs sprawia, że bez obaw można wykąpać się w morzu czy skorzystać z basenu bez konieczności wcześniejszego zmywania makijażu. Mascara wodoodporna niezastąpiona jest również jesienią, gdy opady deszczu są na porządku dziennym. W okresie zimowym, taki tusz nie rozmazuje się mimo intensywnych opadów śniegu. Dzięki wodoodpornemu tuszowi można przez cały czas czuć się bezpiecznie i komfortowo. Co więcej, kosmetyk ten wcale nie musi być drogi. Spory wybór mascar wodoodpornych jest np. w sklepie Sephora.

Jak efektownie pomalować rzęsy tuszem wodoodpornym?

Tak naprawdę rzęsy, niezależnie od rodzaju tuszu, należy nakładać zawsze od ich nasady. Rzęsy powinny się przy tym znaleźć między włoskami szczoteczki. Wówczas każda rzęsa pomalowana jest dobrze i osobno. W razie potrzeby można sobie pomóc palcami, przytrzymując powiekę.
Rzędy maluje się najpierw poziomo, a dopiero potem pionowo. Warto jednocześnie pamiętać o obracaniu szczoteczki. Dzięki temu zabiegowi rzęsy nie sklejają się. Dobrym pomysłem jest nałożenie drugiej warstwy tuszu wodoodpornego. Nakłada się ją jeszcze przed całkowitym wyschnięciem warstwy pierwszej.

Dolne rzęsy maluje się samą końcówką szczoteczki. W tym przypadku ruch powinien być możliwie precyzyjny. Dzięki temu rzęsy prezentują się naprawdę efektownie, a cały makijaż przyciąga wzrok.

Po co tuszuje się rzęsy?

Dzięki dobrej jakości mascarze do rzęs np. wodoodpornej rzęsy można naprawdę zmienić nie do poznania. Jeśli te z natury są rzadkie i cienkie, można zainwestować w tusz, który dodatkowo zwiększy ich objętość. To krótkich rzęs przeznaczony jest natomiast kosmetyk wodoodporny, który przedłuża rzęsy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także mascary podkręcające zalotnie rzęsy.
W tym przypadku nie warto jednak oszczędzać. Gdyż jedynie dobrej jakości tusz wodoodporny będzie trwały i da oczekiwany efekt. Niestety tanie tusze często zlepiają rzęsy i pozostawiają po sobie mało estetyczne grudki.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj