Wakacje na początku roku? Gdzie warto polecieć w lutym i marcu?

  • Wakacje na początku roku? Gdzie warto polecieć w lutym i marcu?

Wakacje na początku roku to doskonały pomysł dla osób, które chcą uciec od zimnej i szarej pogody w kraju. Luty i marzec to idealny czas na wyjazd za granicę, ponieważ wiele krajów oferuje piękne i ciepłe warunki pogodowe w tym okresie. Dodatkowo decydując się na wakacje w zimowych miesiącach, możemy mieć pewność, że wybrane przez nas miejsca nie będą tak zatłoczone, jak to zwykle bywa w sezonie letnim.

Warto pamiętać, że wybór miejsca na wakacje to tylko jedna część planowania wyjazdu. Należy również zwrócić uwagę na inne ważne kwestie, takie jak zakwaterowanie, transport, wizy i ubezpieczenie. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój plan podróży i skonsultować się z agentem podróży lub innym specjalistą, aby upewnić się, że wszystko jest zaplanowane i zorganizowane prawidłowo.

Gdzie najlepiej polecieć w lutym?

Wakacje zimą? Czemu nie! Urlop w lutym może być tak samo rajski, jak w miesiącach letnich.  Kiedy temperatura w kraju raczej nie przypomina wakacyjnej pogody, a masz możliwość, by pozwolić sobie na egzotyczny wypoczynek warto wybrać ciepłe kraje. Jednym z najlepszych miejsc do polecenia na wakacje w lutym jest Egipt. Kraj ten słynie z pięknych raf koralowych ciepłego klimatu i starożytnych zabytków. W Egipcie można skorzystać z wielu atrakcji turystycznych, takich jak wycieczki do piramid w Gizie czy rejs po rzece Nil. Można też skupić się na plażowaniu czy nurkowaniu. Popularnością wśród turystów cieszą się także takie kierunki jak Tunezja, Maroko czy Zjednoczone Emiraty Arabskie, zwłaszcza że często pojawiają się oferty last minute.

Innym ciekawym miejscem, gdzie warto polecieć w lutym, jest Meksyk. Kraj ten jest znany z pięknych plaż, wysokich temperatur powietrza i bogatej kultury. W Meksyku można odwiedzić wiele zabytków, takich jak ruiny starożytnego miasta Majów czy Teotihuacan. Wiele ciekawych propozycji znaleźć można korzystając z biur podróży.  Zaplanuj wyjazd z TUI i skorzystaj z naszych atrakcyjnych kodów rabatowych.

Jeśli jednak kochasz zimę, najlepiej polecieć do miejsc, gdzie jest śnieg i można uprawiać sporty zimowe takie jak narty, snowboard, czy narciarstwo biegowe. Wówczas doskonałym wyborem będą Alpy (Francja, Szwajcaria, Austria, Włochy – oferują szeroki wybór stoków zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów) czy Skandynawia (Norwegia, Szwecja, Finlandia – tam również można znaleźć świetne warunki do uprawiania sportów zimowych, a także skorzystać z innych atrakcji, takich jak kuligi czy sauny).

Gdzie polecieć na wakacje w marcu?

W marcu analogicznie jak w lutym warto wybrać się na wakacje. Jeśli chodzi o marzec, to jednym z najlepszych miejsc do polecenia na urlop jest Grecja – kolebka cywilizacji zachodniej, która jest pełna zabytków i miejsc związanych z antykiem, takich jak Akropol w Atenach, Delfy, czy Olimpia. Grecja to także plaże i woda: tu cieszyć można się pięknymi widokami u styku wybrzeży: Egejskiego i Jońskiego.

Innym ciekawym miejscem, gdzie warto polecieć w marcu, jest Kuba – znana z bogatej historii i kultury, związanej z rewolucją, muzyką, tańcem i literaturą. Kuba oferuje różnorodne krajobrazy, od plaż po góry, dżungle, lasy i równiny. Wypoczywając na Kubie można zażywać kąpieli w Morzu Karaibskim i liczyć na temperaturę minimum 30 stopni.

W rozważaniach na temat wyboru miejsca na wakacje zimą, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę także wyspy kanaryjskie. Warto zobaczyć te pustynne krajobrazy, palmy i doświadczyć tego niesamowitego, wietrznego klimatu.

Są miejsce na świecie, gdzie słoneczne wakacje trwają cały rok.  Odwiedź ekskluzywny klub travelowy TRAVELIST i sprawdź jakie oferty dla Ciebie przygotowaliśmy.

Podsumowując

W lutym i marcu warto polecieć do miejsc, gdzie jest ciepły klimat, takich jak:

  • Karaiby: na wyspach takich jak Kuba, Dominikana, Meksyk, Bahamy itp. można liczyć na ładną pogodę i ciepłe morze.
  • Egipt, Tunezja, Maroko, Grecja czy wycieczka do Dubaju – te kraje również mają ciepły klimat, a w tym okresie jest tam mniej turystów niż w sezonie letnim.
  • Azja Południowo-Wschodnia – takie kraje jak Malezja, Indonesia, czy Tajlandia również oferują ciepły klimat i piękne plaże.
  • Można także wybrać zimowe kierunki takie jak Alpy czy Skandynawia. Tam też znaleźć można interesujące kurorty.

Jak widzisz, wybór jest spory, więc warto przemyśleć, jakiego rodzaju wakacji szukasz i dopiero wtedy podjąć decyzję. Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych preferencji i upodobań. Zawsze warto dokładnie przeczytać opisy i opinie na temat miejsca, które chcesz odwiedzić, aby upewnić się, że spełni Twoje oczekiwania. Pewne jest, że wakacje w zimie to całkiem dobra alternatywna.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj