Co musisz mieć w podróży?

  • Co musisz mieć w podróży?

Niezależnie od rodzaju wyprawy, każdy podróżnik powinien być dobrze wyposażony. Co kupić na podróż? Doświadczeni globtroterzy na długo przed wyprawą robią specjalną listę, gdzie odhaczają pozycje już posiadane oraz kolejne do kupienia. Część artykułów podróżniczych można kupić w standardowym sklepie lub drogerii, ale zakup menażki wymaga już wybrania się do sklepu sportowego bądź podróżniczego. Pamiętajcie tylko, że nie warto oszczędzać — brak któregokolwiek istotnego elementu w plecaku może pokrzyżować plany wycieczki. W co powinien wyposażyć się każdy turysta?

Przygotujcie się odpowiednio do podróży

Najważniejsze jest przygotowanie oraz ocena własnej sytuacji. Wiele zależy od rodzaju wycieczki oraz od miejsca docelowego podróży. Z całą pewnością kurtka puchowa nie przyda się w Egipcie, ale już podczas trekkingu w wysokogórskich partiach Gruzji będzie idealna. Co należy zabrać na wycieczkę? Jeżeli jeszcze tego nie wiecie, to warto wcześniej przeczytać kilka poradników lub poradzić się osoby, która była już w podobnym miejscu. Pytania nigdy nie są bezsensowne, a mogą uchronić przed niewiarygodnymi podróżniczymi wpadkami.

Karta walutowa i zapas gotówki

Żadna podróż nie obejdzie się bez zapasu gotówki, a nawet karty walutowej, którą można płacić na miejscu. Przed wyjazdem koniecznie udajcie się do banku i wybierzecie ofertę międzynarodową z możliwością korzystania z kantoru internetowego. Oczywiście zapas gotówki musi być odpowiednio przechowywany. Nigdy nie trzymajcie jej w jednym miejscu oraz kupcie specjalne saszetki lub portfele dla podróżników, które zawsze będą dobrze schowane — część krajów, nawet w Europie Zachodniej, jest narażona na napady kieszonkowców na ulicach i w środkach komunikacji miejskiej.

Internet oraz lokalne karty SIM

Lądując na lotnisku w docelowej miejscu, możecie się natknąć na stoiska z kartami SIM. Warto z nich skorzystać i kupić jedną kartę, która pozwoli Wam na korzystanie z lokalnego internetu w znacznie atrakcyjniejszych cenach. W kurortach często stosuje się bezpłatną sieć WiFi, ale uważaj na tę opcję przy realizowaniu płatności lub przelewów internetowych przy pomocy komórki oraz laptopa. Źle zabezpieczona sieć hotelowa może doprowadzić do wycieków Twoich danych. Opcja roamingu z Waszej sieci może z kolei dużo kosztować, dlatego lepiej ją pozostawić na sytuacje awaryjne.

Ubezpieczenie dla podróżników

W podróży może się wydarzyć wiele nieprzyjemnych rzeczy. Możecie nie tylko paść ofiarą kradzieży, ale także doświadczyć uszczerbku na zdrowiu. Co należy zabrać ze sobą na wycieczkę? Przede wszystkim dobrej jakości ubezpieczenie zdrowotne oraz takie, które chroni przed ewentualnym rabunkiem. Na polskim rynku jest obecnie kilka tego typu produktów ubezpieczeniowych, które obejmują nawet opiekę dentystyczną. Przed podpisaniem formularza zgłoszeniowego należy dokładnie przeczytać warunki obejmujące ubezpieczenie. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają wykupu dodatkowego pakietu podróżniczego do USA oraz Kanady.

Dobrze zaopatrzona apteczka

Odpowiednio wyposażona apteczka to obowiązkowa pozycja na liście każdego podróżnika. Nie obejdzie się bez leków przeciwbólowych, bandaży, wody utlenionej, gazy, maści na bóle mięśni, leków rozkurczowych, leków na żołądek oraz węgla aktywnego. Warto pomyśleć też o dobrym opakowaniu na lekki. Najlepiej, gdyby chroniło przed promieniami słonecznymi. Apteczka z lekami powinna być widoczna na pierwszy rzut oka, kiedy zaglądamy do swojej walizki lub plecaka.

Kserokopie dokumentów

Może się zdarzyć tak, że w trakcie podróży zaginie Wam bagaż na lotnisku, w hotelu lub ukradnie go ktoś na ulicy. Dlatego też warto przed podróżą zrobić kopię najważniejszych dokumentów — zwłaszcza dowodu osobistego, paszportu oraz potrzebnych wiz wjazdowych i wyjazdowych. Takie kserokopie warto umieścić w specjalnej saszetce, gdzie również znajduje się część gotówki — taki zestaw zawsze należy mieć przy sobie. Gdybyście jednak stracili dokumenty, to koniecznie udajcie się do pobliskiej polskiej ambasady. Jeżeli takowej nie ma w kraju, w którym przebywacie, to wybierzcie placówki innych krajów Unii Europejskiej.

Kłódka na plecak i namiot

Kłódka na namiot i plecak to specjalna opcja dla miłośników podróżowania autostopem. Warto dodatkowo się zabezpieczyć i stosować zabezpieczenie w postaci zwykłej małej kłódki. W tłocznych miejscach będziecie mieli dodatkową pewność, że nikt nie otworzy przegródki na dokumenty, gotówkę oraz bony podróżnicze. Jeżeli rozbiliście się w ładnym miejscu nad jeziorem i idziecie popływać, to taka kłódka zabezpieczy na jakiś czas całą zawartość namiotu. W podróży nie ma całkowicie skutecznych zabezpieczeń, ale wiele prostych rozwiązań pozwala znacznie ograniczyć ryzyko.

Przydatne aplikacje telefoniczne

Przed podróżą warto zainstalować przydatne aplikacje, które np. ułatwiają rezerwacje hotelowe, pomagają zorientować się w terenie lub służą jako dobry przewodnik krajoznawczy. Co kupić na podróż z telefonem? Z całą pewnością powerbank lub nawet dwa. Warto również ściągnąć aplikację z mapami offline. Może ona działać bezproblemowo nawet przy braku zasięgu.

Higiena podczas podróży

Higiena podczas podróży to niezwykle ważna sprawa. W zależności od rodzaju wycieczki mogą czekać na Was różne standardy sanitarne. Niezwykle pomocny w takiej sytuacji będzie podręczny zestaw kosmetyków. Wiele drogerii wprowadza specjalne małe buteleczki mieszczące się w walizkach oraz plecakach. Co kupić na podróż w przypadku jazdy autostopem? Na top liście podróżników są z pewnością mokre chusteczki, które w trudnych warunkach mogą tymczasowo zastąpić prysznic.

Dobrej klasy plecak i namiot

Niezależnie od rodzaju wycieczki, należy wyposażyć się w różnorodne plecaki, torby lub walizki na kółkach imponujące swoimi pojemnościami oraz ilością przegródek. Nawet jako autostopowicze możecie wybrać świetne konstrukcje plecaków, w których znajduje się dodatkowe miejsce na namiot i śpiwór. Torby, plecaki i walizki podróżne najlepiej kupować w sklepach sportowych.

Rabaty na sprzęt podróżny od Zrabatowani

Co potrzebne będzie Wam na wycieczkę? Lista jest naprawdę długa, ale jednocześnie łatwa do zrealizowania. Część podstawowych zakupów można zrealizować w sklepach spożywczych, odzieżowych oraz drogeriach. Profesjonalny sprzęt podróżniczy (plecaki, namioty, buty wysokogórskie, latarki, saszetki na dokumenty) da się zamówić w wielu sklepach sportowych z dodatkowym profilem podróżniczym. Korzystając z naszej strony Zrabatowani, możecie aktywować specjalne kupony rabatowe, które pozwolą Wam skompletować niezbędne elementy do podróży w jeszcze niższych cenach. Nasza oferta kodów rabatowych pozwala na wygodne oraz tańsze zakupy dla każdego. Zachęcamy zwłaszcza to aktywowania newslettera, co pozwoli na codzienne śledzenie najbardziej interesujących Was zniżek.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj