Trenuj też jesienią!

  • Trenuj też jesienią!

Odzież sportowa na jesień

Poranny szron i chłód, nieprzewidziane deszcze, brak słońca i coraz krótsze dni to charakterystyczne cechy jesieni. Aby utrzymać ciało w dobrej formie, warto również jesienią nie rezygnować ze sportowej aktywności. Niewłaściwe dostosowanie stroju do kapryśnych zmian pogodowych może skutkować przeziębieniem, na które organizm w tym okresie jest szczególnie podatny. Korzystając z promocyjnych kodów i cenowych okazji, dopasuj swój strój do rodzaju sportu, który uprawiasz.

Obuwie sportowe na jesienne słoty

Dobór właściwych butów do biegania, chodzenia z kijami czy jazdy na rowerze jest bardzo istotną kwestią, jeżeli chcemy czuć się komfortowo podczas aktywności w plenerze, nie narażając się przy tym na kontuzje. Biorąc pod uwagę szron na ścieżkach, mokre trawy i oblodzone chodniki, warto wybrać buty z grubą, dobrze przyczepną do podłoża podeszwą, zaopatrzoną w odpowiedni bieżnik. Istotne jest, aby obuwie sportowe było wygodne dla stóp i solidnie zrobione. Jeżeli chcesz wybrać właściwe buty za dobrą cenę, skorzystaj z promocji i możliwości zwrotu za zakupy. Sprawdź oferty na butysportowe.pl.

Dobre skarpetki to nie błahostka

Kupując solidne sportowe buty, warto nabyć również odpowiednie do outdoorowych aktywności skarpetki. Najlepsze buty nie ochronią stopy przed otarciem, jeżeli są one dobrane nieprawidłowo. Sportowe skarpetki sporządzone są często z poliamidu i miękkiej bawełny we właściwych proporcjach. Ich odpowiednie wyprofilowanie w okolicach śródstopia sprawia, że komfortowo przylegają i nie zsuwają się podczas marszu lub biegu. Zastosowana w modelach sportowych technologia płaskich szwów znacząco minimalizuje ryzyko otarcia stóp. Zadbaj o komfort swoich nóg, uzyskując zwrot za zakupy.

Odzież termiczna czy termoaktywna

Zdarza się, że określenia “termiczny” i “termoaktywny” używa się zamiennie. Jednak pomiędzy nimi występuje pewna istotna różnica. Odzież termiczna ma na celu chronić organizm przed wyziębieniem, jednak niezupełnie nadaje się do jesiennych aktywności w plenerze, ponieważ nie odprowadza wilgoci. Odzież termoaktywna skonstruowana jest z dwóch warstw tkaniny, z których jedna zatrzymuje przy ciele ciepło wytwarzane podczas ruchu, natomiast druga skutecznie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Zakup dopasowanej odzieży termoaktywnej w promocji zagwarantuje komfortowy i bezpieczny trening. Media Expert.

Kurtka ostatnia warstwa “cebulki”

Ostatnią warstwą naszego jesiennego ubioru na “cebulkę” jest prawidłowo dobrana kurtka współgrająca ze znajdującą się pod nią odzieżą termoaktywną. Doświadczeni biegacze polecają oddychające wiatrówki, które nie za dobrze spełniają swoją funkcję grzewczą, natomiast dobrze odprowadzają nagromadzoną na ciele wilgoć. Kurtki przeciwdeszczowe chronią nas przed nieoczekiwanym załamaniem pogody, ale zazwyczaj blokują również odprowadzanie wilgoci od ciała. Są już jednak produkty wysokiej jakości, chroniące przed deszczem i w pewnym stopniu odprowadzające wilgoć na zewnątrz. Wybierz odpowiedni dla siebie wariant, oszczędzając na zwrotach za zakupy i korzystając z kuponów rabatowych.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj