Świetny prezent dla panów

  • Świetny prezent dla panów

Męskie skarpety – jakie kupić?

Bez wątpienia skarpetki stanowią jeden z najczęściej dawanych przedmiotów na prezent dla mężczyzn. Jest oczywiście praktyczny, bezpieczny i… tani. Podpowiadamy zatem jakie modele skarpetek są warte uwagi, w zależności do okazji potrzeby czy preferencji.

Skarpetki na prezent

Chcąc obdarować mężczyznę skarpetkami konieczne jest poznanie jego rozmiaru stopy. Bywa to trudną sztuką, bowiem nie jest to zazwyczaj wiedza ogólnie powszechna. Z drugiej strony zadanie pytania o rozmiar stopy może być co najmniej dziwne i mało komfortowe. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, produkując skarpetki w danym zakresie rozmiarowym. Nie jest zatem konieczne, by osoba obdarowywana otrzymała dokładnie taki rozmiar, jaki nosi.

Podczas wyboru skarpetek na prezent należy się również kierować stylem osoby, która je dostanie. Obecnie coraz bardziej popularne są skarpetki o różnych wzorach. Nie brakuje śmiesznych czy kolorowych motywów, które idealnie wpiszą się w ideę prezentu.

Jeśli jednak obdarowywany woli nieco bardziej klasyczny i elegancki styl, warto zajrzeć do takiego sklepu jak np. CCC. Nie brakuje tam modeli, które nie tylko idealnie sprawdzą się np. do garnituru, ale również będą niedrogie.

Długość skarpet

W przypadku modeli dla mężczyzn, długość skarpetek ma bardzo duże znaczenie. Szczególnie jeśli mowa o doborze modeli pod eleganckie stroje. W momencie siadania podciągają się one dość wysoko, co sprawia, że źle dobrana długość skarpetek będzie wręcz modową wpadką. Dlatego takie skarpetki najlepiej jest kupować od razu ze spodniami, by podczas mierzenia wiedzieć jak daleko podciągają się spodnie.

Jeśli jednak mowa o wyborze nieco bardziej luźnym, tutaj panuje dowolność, która bardziej podyktowana jest modowym wyborem, aniżeli faktycznymi trendami. Istnieją dwa rodzaje mężczyzn, którzy preferują skrajnie różne podejście, jeśli chodzi o długość skarpetek sportowych. Pierwsza z nich uważa, że im krótsze skarpetki, tym lepiej. Maksymalna długość to poniżej kostki, by dobrze wyeksponować but. Druga zaś uważa, że nawet w ciepłe dni o wiele bardziej estetycznym rozwiązaniem są długie skarpety, które stanowią niejako wizualny łącznik między butami a spodniami. Wybór oczywiście należy do posiadacza skarpet.

Skarpetki ze specjalną funkcją

Ten element odzieży to nie tylko ochrona stopy. Skarpetki mogą łączyć wiele aspektów. Dla przykładu na rynku coraz bardziej popularne są skarpetki, które dedykowane są tym panom, którzy mają problemy z nieprzyjemnym zapachem stóp. W takim przypadku rekomendowane są modele dedykowane wykonane z syntetycznych materiałów, które nie tylko szybciej wchłaniają wilgoć, ale również o wiele szybciej wysychają, niż ich klasyczne odpowiedniki. W ten sposób świeżość stopy zachowana jest nawet po długim dniu.

Dla osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę, idealnym rozwiązaniem będą skarpetki bezszwowe. Nie uciskają one nogi, dzięki czemu przepływ krwi jest odpowiedni, szczególnie dla osób z nieprawidłowościami krążenia.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj