Super-przydatne Aplikacje do IOS i Android

  • Najlepsze aplikacje na telefon

Nowoczesny smartfon w dzisiejszych czasach spełnia szereg różnorodnych funkcji, które znaczne ułatwiają życie. Jednak w ich natłoku niekiedy trudno jest znaleźć te właściwe. Podpowiadamy co w tym wachlarzu możliwości wybrać dla siebie.

Zdrowe odżywianie w kilku ruchach

MyFitnessPal to aplikacja, która przyda się nie tylko tym, którzy trzymają ścisłą dietę, ale również osobom, które po prostu chcą się zdrowo odżywiać. Na początku do wyboru jest określenie swojego celu np. utrzymanie obecnej wagi. Wprowadzone dane, takie jak np. tryb życia pozwalają na wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego w ciągu dnia, który jest w pełni zgodny z wcześniej wspomnianymi celami. Następnie każdego dnia należy wprowadzić poszczególne składniki, jakie się spożyło, z określeniem ich gramatury. Dzięki temu ma się możliwość lepszego kontrolowania poszczególnych makroelementów diety, jak również lepszego kontrolowania jej jakości. Wybór produktów jest naprawdę imponujący, a sama aplikacja pozwala na wprowadzanie własnych przepisów. Ponadto aplikacja motywuje do zachowania dobrych nawyków, m.in. poprzez wykresy wagi czy określanie jej na podstawie wprowadzonych danych w przeciągu najbliższych 5 tygodni.

Bezpieczeństwo na drodze

Chociaż Yanosik jest najczęściej instalowany ze względu na możliwość „ominięcia” radarów, w rzeczywistości jest to aplikacja, która po prostu łączy wiele funkcji w jedno. Użytkownicy mogą komunikować się nawzajem o ważnych wydarzeniach na drodze. Jeśli zdarzył się wypadek, do systemu można wprowadzić informacje o zagrożeniu. Oszczędność czasu poprzez omijanie korków, alternatywne trasy i oczywiście informacje o fotoradarach czy kontroli drogowej – to wszystko wyświetli się, jeśli użytkownik włączy aplikację i podłączy się do internetu. Aplikacja jest w pełni darmowa i dostępna jest zarówno dla abonentów Nju Mobile, jak również Orange.

Social media

Oczywiście nie należy zapominać o aplikacjach, które w dużym stopniu definiują współczesny internet. Z najbardziej przydatnych warto wymienić oczywiście Facebooka, Instagram oraz Snapchat. Wszystkie one mają funkcje, które w jakimś stopniu wzajemnie się przenikają, jednak każda z nich ma swoje indywidualne cechy, z których warto jest korzystać, jeśli chce się być „na czasie”.

Notatki w chmurze

Chociaż każdy telefon posiada wbudowaną możliwość tworzenia notatek, warto jest korzystać z takich, które będą zawsze z Tobą, niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzystasz. Evertnote jest przede wszystkim bardzo prosty w obsłudze – możliwe jest zapisywanie prostych zapisków, jak i tworzenie notatek głosowych oraz graficznych. Wszystko łatwo się edytuje, jeśli jest taka potrzeba, a możliwość udostępniania plików innym to prawdziwa oszczędność czasu. Co więcej, wszystko zapisuje się automatycznie w chmurze, dlatego wystarczy zainstalować aplikacje na inne urządzenia i za pomocą kilku kliknięć można mieć wszystkie swoje „złote myśli” pod ręką. Przydatne zarówno w pracy, jak i do spraw prywatnych.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj