Slow Fashion – na czym polega?

  • Slow Fashion – na czym polega?

Umiejętność kupowania wysokiej jakości ubrań, które posłużą przez wiele lat, to duża sztuka. Podobnie jak ucieczka od obowiązujących trendów, by nie stać się niewolnikiem mody. Jednocześnie są to zasady Slow Fashion – stylu doboru ubrań i dopasowania kreacji, który staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Na czym polega i czy jest to rozwiązanie dla Ciebie?

Slow Fashion, czyli koniec z gonitwą za najnowszymi trendami!

Slow Fashion to nurt, w którym widoczne są inspiracje minimalizmem. Odrzuca on całkowicie podążanie za najnowszą modą i ciągłe zmienianie stylu na rzecz tego, co aktualnie popularne. Slow Fashion to również wyjście naprzeciw tym, którzy zamiast ilości, cenią sobie jakość – dzięki stosowaniu się do zasad tego nurtu, nie będziesz kupować wielu ubrań, ale postawisz na te wyższej jakości, dzięki czemu służyć Ci będą o wiele dłużej.

Slow Fashion to kupowanie rzeczy i ubieranie się z głową – tak, aby z jednej strony wyglądać dobrze, a z drugiej cieszyć się komfortem i nie tracić majątku na zakup ubrań. To także umiejętne korzystanie z tego, co ma się w szafie, a nie ciągłe dokupywanie akcesoriów czy elementów garderoby, by podkreślić swój styl. Korzystając z zasad tego trendu, będziesz ubierać się świadomie i zanim wyrzucisz jakiś starszy ciuszek, zastanowisz się dwa razy, czy nie da się go przerobić na coś użytecznego. Z szacunku do pracy innych ludzi oraz środowiska!

Jakie są zasady Slow Fashion?

  • Stawiaj na jakość. Rezygnując tym samym z dużej ilości ubrań – dzięki temu wcale nie wydasz więcej, a ubrania będą służyły Ci na wiele sezonów i będą dopasowane do Twojego stylu.
  • Kupuj mniej. Rezygnując z szaleńczego pościgu za najnowszymi trendami i nie zważając na wyprzedaże, które pełne są ubrań niskiej jakości – nawet jeżeli mowa o tych markowych.
  • Znajdź swój styl. Uświadamiając sobie jednocześnie, w czym jest Ci pięknie i co najbardziej lubisz nosić. Dzięki temu będziesz ubierać to, co będzie pasowało, a nie to, co aktualnie modne.
  • Porządkuj, ale niekoniecznie wyrzucaj. Chyba, że jakieś ubranie nie pasuje do Twojego stylu albo leży nieużywane od dawna – zastanów się jednak, czy nie będziesz w stanie wykorzystać go do stworzenia innej, użytecznej rzeczy.

Dbaj o ubrania. Piorąc je w odpowiednich środkach, a także we właściwy sposób – w ten sposób nie będą się niszczyć i wystarczą Ci na więcej niż jeden sezon.

Slow Fashion – czy to dla mnie?

Tak, jeżeli chcesz wyglądać pięknie na co dzień i czujesz się obecnie więźniem mody oraz wyprzedaży. Pamiętaj, że nie musisz podążać za trendami, aby czuć się i wyglądać pięknie – wystarczy tylko, że uświadomisz sobie co lubisz nosić. I zaczniesz to nosić! Wybierz więc doskonałe miejsce do zakupów, w którym znajdziesz wysokiej jakości ubrania – może to być np. sklep Answear, a następnie zmień swoje codzienne nawyki. W Internecie znajdziesz wiele porad na ten temat i dowiesz się, jak zmienić się na lepsze – będzie to miało duży i bez wątpienia pozytywny wpływ na Twoje codzienne życie! Przekonaj się na własnej szafie!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj