Płaszcz do garnituru

  • Płaszcz do garnituru

Jaki płaszcz męski do garnituru?

Dawniej mężczyźni jesienią i zimą nosili tylko płaszcze. Dotyczy to zarówno arystokratów, jak i żołnierzy czy zwykłych chłopów. Potrafiły one ważyć nawet kilka kilogramów, produkowano je bowiem z grubego sukna i niekiedy ocieplano watoliną. Dzięki temu były bardzo ciepłe i skutecznie chroniły przed największym mrozem.

Jednak z czasem, razem z rozwojem technologii, płaszcze męskie stały się znacznie lżejsze. Przy czym dalej chronią przed zimnem. Potem płaszcze zastąpiły sportowe kurtki, często pikowane, które są wygodne i praktyczne zarazem. Sprawdzają się one w wielu sytuacjach, ale nie pasują do garnituru. Takie zestawienie nie prezentuje się zbyt elegancko. W takim przypadku lepiej pozostać przy płaszczy, który odpowiednio dobrany maskuje nawet drobne niedoskonałości sylwetki. Jak zatem dobrać płaszcz męski do garnituru?

Garnitur i płaszcz – idealne połączenie

Podczas zakupu płaszcza do garnituru warto zwrócić uwagę przede wszystkim jego długość. Marynarka bowiem nigdy nie może wystawać spod płaszcza. Dlatego najlepiej zakupić płaszcz kończący się w okolicach kolan. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego płaszcz jest wykonany. Wełniane modele najlepiej komponują się z wełnianymi garniturami itd.
Płaszcz noszony razem z garniturem powinien prezentować się elegancko. Dobrze w tym przypadku postawić na model dopasowany do ciała, z dwoma kieszeniami. Wbrew pozorom dobrej jakości płaszcz nie musi kosztować fortuny. Wystarczy na bieżąco śledzić promocje takie jak w sklepie Giacomo Conti czy Denley.

Płaszcz męski – jaki materiał wybrać?

Materiał w przypadku męskiego płaszcza ma kluczowe znaczenie. To od niego w dużej mierze zależy jego żywotność. Poza tym modele wykonane ze sztucznego materiału nie dają ciepła. Najlepiej postawić na model wykonany z wełny, kaszmiru bądź moheru. Im więcej tego rodzajów w składzie, tym lepiej. Takie płaszcze nie należą jednak do najtańszych, chociaż są inwestycją na wiele lat. Klasyczny płaszcz męski nigdy nie wyjdzie mody i sprawdza się podczas wielu różnego rodzaju okazji.

Fason i kolorystyka – na co postawić?

Panowie, którzy są szczupli i wysocy pozwolić mogą sobie w zasadzie na wszystko – płaszcz krótki, długi do ziemi, kończący się przed kolanem dwurzędowy czy jednorzędowy. Jeśli celem jest dodanie sobie kilku kilogramów, warto postawić na model nieco większy i wzorzysty materiał. Mężczyźni o nieco większych gabarytach powinno zainwestować w płaszcz jednorzędowy, gładki. Fason musi być dopasowany do ciała, ale na pewno nie obcisły. Panowie niscy unikać powinni płaszczów długich do ziemi.
Płaszcz męski powinien dobrze komponować się kolorystycznie z garniturem, z którym jest noszony. Płaszcze dla panów są raczej utrzymane w barwach ciemnych, stonowanych – szarościach, brązach, beżach, granacie czy czerni. Im kolor ciemniejszy, tym bardziej oficjalny charakter ma płaszcz. Dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup płaszcza w kolorze czerni bądź granatu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj