Skorzystaj z rabatów i dobierz kosmetyki do typu urody!

  • Kosmetyki

Makijaż towarzyszy nam na co dzień. Z pewnością wybierając kosmetyki, kierujesz się tym, jakie kolory lubisz najbardziej i w czym najlepiej się czujesz. A wiesz, jakim typem urody jesteś? Analiza kolorystyczna pozwoli Ci na dobranie odcieni makijażu idealnie do Ciebie.

Odpowiednio dobrany makijaż potrafi doskonale podkreślić urodę. Z naszego artykułu dowiesz się, jaki typ kolorystyczny reprezentujesz i jakie kolory najlepiej do Ciebie pasują. Zrabatowani przygotowali dla Ciebie również specjalne promocje na kosmetyki.

Jakie wyróżniamy typy urody?

Typy kobiecej urody są klasyfikowane za pomocą nazw pór roku. Wyróżniamy więc cztery główne typy urody: wiosnę, lato, jesień i zimę. Do każdego z tych typów pasuje nieco inna paleta barw. Ciekawa, jakim typem urody jesteś?

Wiosna

Wiosna jest niezwykle delikatnym typem, charakteryzującym się subtelnością i świeżością. Cera typowej Wiosny jest blada i łatwo się rumieni. Wiosna charakteryzuje się również piegami i piękną opalenizną oraz niebieskimi oczami, a jej włosy mają odcienie blondu i brązu.

Jeśli Twój typ urody należy do Wiosny, powinnaś zwrócić uwagę na to, aby kolory w makijażu Cię nie przytłaczały. Wybieraj delikatne podkłady i brzoskwiniowe róże. Do makijażu oczu świetnie sprawdzą się beże i brązy. Jako Wiosna powinnaś unikać zimnych kolorów.

Lato

Za przedstawicielki Lata uznaje się kobiety o typowo słowiańskiej urodzie. Wyróżniają się one jasną karnacją ze skłonnością do zaczerwienień. Jeśli masz włosy w nieco mysim odcieniu i oczy w zgaszonych kolorach, to prawdopodobnie należysz do przedstawicielek Lata.

Do Twojej urody będą pasowały chłodne barwy – wszelkiego rodzaju róże, błękity oraz fiolety. Nie powinnaś za to wybierać jaskrawych barw. Najlepiej będziesz wyglądała w delikatnym makijażu z pastelami na powiekach.

Jesień

Jesień jest ciepłym, ziemistym odcieniem urody. Charakteryzuje się jasną oprawą oczu i rudawymi włosami. To też najczęściej osoby, które dość wolno się opalają, a jeśli już im się to uda, to opalenizna jest nietrwała.

W makijażu wybieraj ciepłe kolory – odcienie brązu, beżu i złota. Do twarzy będzie Ci też w kolorze oliwkowym. Jeśli chcesz podkreślić swój charakter, to dobierz do makijażu szminkę w kolorze bordowym, które będzie się wyróżniać.

Zima

Przedstawicielki Zimy charakteryzują się bladą cerą i bardzo ciemnymi, często kruczoczarnymi włosami. To niezwykle chłodny typ urody, który dobrze wygląda tylko w niektórych kolorach.

Jeśli jesteś Zimą, wybieraj chłodne kolory – srebro, bordo, granat. W makijażu nie powinnaś stosować ciepłych barw, bo nie będą one wyglądały na Tobie korzystnie. Jako przedstawicielka Zimy możesz szaleć z pomadkami, wybierając intensywne i nasycone kolory.

Uzupełnij swoją kosmetyczkę, korzystając z rabatów!

Skoro wiesz już, jakim typem urody jesteś, możesz ruszyć na zakupy i uzupełnić kosmetyczkę. Zrabatowani przygotowali dla Ciebie promocje w sklepach takich marek jak: Notino, Douglas i Hebe. Zamów kosmetyki w niższych cenach, korzystając z naszych rabatów!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj