Remont w kuchni? Wybierz najlepszy sprzęt AGD!

  • Podpowiadamy jakie AGD jest opowiednie do Twojej kuchni

Wiosna to czas zmian − oznacza to m.in. początek sezonu na remonty w domach i mieszkaniach. Jednym z najtrudniejszych elementów jest odpowiednie dobranie sprzętu AGD do pomieszczenia kuchennego. Poznaj ogólne zasady, którymi warto się kierować przy wyborze urządzeń i spraw sobie wymarzoną kuchnię.

Typ sprzętu AGD

Urządzenia AGD dzielimy na dwa rodzaje – wolnostojące i do zabudowy. Te pierwsze możesz ustawiać gdzie Ci się podoba, wystarczy, że znajdziesz na nie dość miejsca. Poza tym, w każdej chwili da się je wysunąć, co znacznie ułatwia zadanie przy naprawianiu. Dość istotną zaletą jest też ich stosunkowo niska cena. Z drugiej strony jednak, sprzęt do zabudowy jest dobierany specjalnie z myślą o konkretnej przestrzeni, co sprawia, że tworzy spójną całość z resztą kuchni, a nawet staje się ledwo zauważalny lub mylony z półką. Takie wyposażenie AGD będzie lepsze dla osób, którym zależy na wrażeniach estetycznych oraz tych, które chcą, by było ono umiejscowione na określonej wysokości (np. gdy zmywarka jest zabudowana wysoko, nie trzeba się schylać podczas wkładania naczyń). Minusem tego rozwiązania jest cena, która zazwyczaj jest dość wysoka.  Z tego powodu, najlepiej spróbować znaleźć sklepy, gdzie obowiązują promocje i kupić okap bądź piekarnik w niższej cenie.

Wybór funkcji

Wizyta w sklepie ze sprzętem AGD może przyprawić o zawrót głowy. Wybór urządzeń o różnych parametrach jest ogromny, a prawie każde z nich jest wyposażone w szereg funkcji − im więcej, tym wyższa jest jego cena. Przede wszystkim, zastanów się, czego rzeczywiście oczekujesz od lodówki czy piekarnika. Nie ma sensu decydować się na dodatkowe opcje, których prawdopodobnie i tak nie będziesz używać, bo przez to tylko niepotrzebnie stracisz pieniądze. Weź też pod uwagę, ilu osobom ma on służyć. Inne potrzeby ma rodzina z kilkorgiem dzieci, a inne osoba mieszkająca samotnie. Zniżki na pojemne lodówki można czasem znaleźć w sklepach Media Markt albo wykorzystując kody rabatowe na Avans.pl. Warto regularnie przeglądać oferty tych sklepów, by trafiać na okazyjne oferty. Pamiętaj, że przed zakupem sprzętu, warto jeszcze poszukać opinii o nim na forach internetowych albo przeczytać komentarze i oceny klientów sklepów z AGD. To ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Oszczędzanie energii

Oglądając różne modele, zwracaj uwagę na klasę energii elektrycznej. Dotyczy to przede wszystkim tych sprzętów, które pracują długo i tych, z których często się korzysta, jak np. lodówki lub czajniki elektryczne. Wbrew pozorom, to właśnie one mają duży wpływ na wysokość rachunków za energię, dlatego najlepsze będą urządzenia energooszczędne. Należy mieć na uwadze, że są one nieco droższe, ale w dłuższej perspektywie pozwalają zaoszczędzić. W przypadku AGD, najwyższa klasa energetyczna to A+++, ale modele z nieco niższymi oznaczeniami też powinny być dobre. Wiele takich artykułów do kuchni jest dostępnych w ofercie sklepu Sferis, gdzie trwają teraz promocje. Poza tym, mniejsze mogą też być rachunki za wodę – wystarczy, że kupisz zmywarkę, która nie zużywa zbyt wielu litrów na mycie. To istotny parametr, który warto sprawdzać podczas poszukiwań sprzętu.

Sprzęt AGD powinien Ci służyć przez lata, dlatego jego zakup musi być starannie przemyślany. Lepiej nie decydować się na pierwsze lepsze urządzenie, tylko dopasować je do potrzeb domowników i zastanowić się, w jakim stopniu mogłoby ono zmniejszyć opłaty za rachunki. Tylko wtedy będziesz naprawdę zadowolony ze swojego wyboru.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj