Przygotowania do świąt – o czym nie zapomnieć

  • Przygotowania do świąt – o czym nie zapomnieć

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Już czas najwyższy na poważnie zabrać się za przygotowania. Jak rozplanować działania, aby zdążyć ze wszystkim na czas? Co zrobić, aby uniknąć stresu i napiętej atmosfery związanej z niedoborem czasu na wykonanie wszystkich obowiązków?

Przygotuj listę rzeczy, które koniecznie musisz zrobić

Przed świętami zawsze jest bardzo dużo rzeczy do zrobienia. Trzeba posprzątać dom, przygotować wiosenno-świąteczne ozdoby, przyrządzić pyszne potrawy. Ilość pracy jest naprawdę ogromna i łatwo się w tym zgubić. Dlatego, aby nie popaść w szaleństwo i nie zapomnieć o niczym ważnym, warto przygotować sobie listę z rzeczami, które koniecznie muszą zostać zrobione przed świętami. Ważne jest jednak, abyś podeszła do tematu krytycznie.

Nie wpisuj na obowiązkową listę wszystkiego, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Ogranicz się do najistotniejszych rzeczy, bez których nie umiesz wyobrazić sobie świąt. Jeśli wśród Twoich przedświątecznych obowiązków pojawi się zbyt wiele rzeczy, które koniecznie musisz zrobić, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie uda Ci się podołać zadaniu, a nawet jeśli, to będzie Cię to kosztować dużo energii i nie będziesz miała siły na spędzanie czasu z rodziną. Dlatego nie popadaj w przesadę. Odpuść sobie część porządków, które możesz dokończyć na spokojnie po świętach i ogranicz przygotowywane potrawy tylko do tych, które na pewno zostaną zjedzone.

Warto też oddelegować część obowiązków. Twój partner na pewno chętnie uda się na zakupy i kupi wszystko, co jest niezbędne do przygotowania babki wielkanocnej i odświętnego żurku. Dzieci mogą zająć się dekorowaniem mazurka, ścieraniem kurzu i przystrojeniem domu. Dzięki wspólnej pracy wszystko pójdzie o wiele sprawniej i na pewno uda Ci się wyrobić ze wszystkim na spokojnie. Stylowe ozdoby świąteczne w dobrej cenie znajdziesz w sklepie home&you oraz w Duka. Sprawdź przedświąteczne promocje i aktualne kody rabatowe.

To, co możesz przygotuj sobie wcześniej

Gotowanie potraw, pieczenie ciast i nakrywanie do stołu to czynności, które chcąc nie chcąc musisz zostawić na ostatnią chwilę. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić znacznie wcześniej, bez obaw, że coś się zmarnuje lub będzie nieświeże. Gruntowne porządki można zrobić już dwa tygodnie wcześniej, a przed samymi świętami tylko nieco odświeżyć mieszkanie. Niezbędne akcesoria i płyny do sprzątania w dobrych cenach znajdziesz w bdsklepie.

Na ostatnią chwilę nie musisz również przygotować i zakupić wszystkich ozdób świątecznych. W sklepach już dwa, trzy tygodnie przed świętami pojawiają się specjalne promocje i kody rabatowe na świąteczne ozdoby, słodycze oraz artykuły spożywcze, które na pewno przydadzą Ci się podczas świątecznego gotowania. Dlatego warto zakupy robić stopniowo, a nie zostawiać na ostatnią chwilę. Rzeczy, które się nie psują, możesz mieć w domu już tydzień albo nawet dwa wcześniej. Dzięki racjonalnemu podejściu do zakupów na pewno uda Ci się skorzystać ze specjalnych kuponów promocyjnych i zwrotów za zakupy. Dzięki temu nie tylko wyrobisz się ze wszystkim na czas, ale również zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Pamiętaj, że święta to przede wszystkim czas rodzinny, podczas którego powinnaś odpocząć. Zastanów się, czy wszystkie czynności koniecznie musisz zrobić już teraz. Czasem warto odpuścić część gruntownych porządków, aby mieć siły i chęci na spędzenie świątecznego czasu z rodziną.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj