Praca w domu – jakie biurko i akcesoria kupić?

  • Praca w domu – jakie biurko i akcesoria kupić?

Nawet w domu czy mieszkaniu można stworzyć sobie komfortowe warunki do pracy, tak aby nie przeszkadzać sobie i domownikom. Jest to o tyle istotne, że praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością. To, gdzie powstanie domowy gabinet zależy oczywiście od potrzeb i możliwości aranżacyjnych. Jeśli metraż jest duży, można zdecydować się na osobne biuro. Jednak, gdy miejsca jest niewiele, rozwiązaniem może być kącik do pracy wydzielony w salonie lub sypialni.

Jakie biurko wybrać do pracy w domu?

Wygodne, komfortowe biurko to w przypadku pracy zdalnej podstawa. Podczas zakupu tego mebla trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego kształt i wysokość. Znaczenie ma ponadto ilość wolnego miejsca oraz wygląd i wysokość innych mebli.

Warto zdecydować się na model stabilny o wysokości dopasowanej do swoich potrzeb. Na rynku obecne są jednak od pewnego czasu także biurka regulowane. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup specjalnych podstawek pod monitor czy klawiaturę. Największą popularnością cieszą się biurka w kształcie litery I, ale spotkać się można także z modelami w kształcie litery L czy U. Duże biurko przeznaczona jest dla osób, które potrzebują sporo miejsca do pracy. Są też specjalne biurka dedykowane do komputerów. Posiadają one minimum dwa poziomy blatu.

Dobre krzesło biurowe to podstawa

Krzesło to obok biurka najważniejszy element w każdym biurze. Powinno ono pomagać w utrzymaniu sylwetki w odpowiedniej pozycji. Duży wybór różnego rodzaju mebli biurowych jest m.in. w sklepach sieci Jysk czy Black Red White.

W przypadku fotela design ma drugorzędne znaczenie. Lepiej zdecydować się na wygodne krzesło z możliwością regulacji wysokości siedzenia oraz stopnia nachylenia oparcia. Warto też zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane jest obicie krzesła. Tkaniny naturalne i sztuczne, ale przewiewne sprawdzają się tutaj doskonale. Jednak już skóra ekologiczna może sprzyjać poceniu się, zwłaszcza latem. Wówczas postawić można na model ze specjalnymi otworami wentylacyjnymi.

Szafki, regały i nie tylko

Regały i różnego rodzaju szafki to meble potrzebne w każdym biurze. Segregatory, notesy czy książki nie powinny bowiem stać na biurku. Tutaj sprawdzą się meble z możliwością regulacji wysokości półek. Ciekawie prezentują się też kosze czy pudła na papiery.

Od jakiegoś czasu w wielu biurach spotkać się można także z tablicami na notatki. Do wyboru jest w tym przypadku kilka modeli. Najbardziej popularne są wciąż klasyczne tablice korkowe, do których przypina się materiały za pomocą pinesek. Ciekawą alternatywą dla nich są tablice kredowe czy metalowe. W przypadku tych drugich notatki przyczepiane są za pomocą niewielkich magnesów. Oprócz tego w sklepach znaleźć można specjalne naklejki na ścianę, które można wielokrotnie zapisywać kredą czy markerami. Jednak to nie wszystko. Równie dobrze ściany w biurze pomalować można farbą tablicową i magnetyczną. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj