Poświąteczne wyprzedaże i promocje w sieciówkach

  • Poświąteczne wyprzedaże i promocje w sieciówkach

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały okres dla każdego z nas. Daje nam możliwość spędzenia tego wyjątkowego czasu w gronie rodzinnym. Podczas przedświątecznej gorączki jesteśmy skłonni wydać duże pieniądze na prezenty dla naszych najbliższych, tylko po to, aby zobaczyć uśmiech i blask w ich oczach na widok wymarzonego upominku. Trzeba się jednak zastanowić, jak działa strategia sklepów, która w dużej mierze bazuje na tym, że podczas świątecznych zakupów jesteśmy w stanie wydać o wiele więcej gotówki. Dlatego centra handlowe dopiero po świętach ogłaszają promocję i tzw. wietrzenie magazynów.

Zimowe wyprzedaże

Jeżeli wydawało się Wam, że skorzystaliście właśnie z największych okazji podczas świątecznych zakupów to teraz możecie tego żałować. W centrach handlowych po świętach będzie można zobaczyć wielkie czerwone bilbordy z napisem “Sale”. Nic na nas tak nie działa, jak okazje cenowe. Bo kto nie chciałby wzbogacić się o kurtkę, czy skórzane buty z rabatem -50%? Prawdziwy zawrót głowy czeka nas właśnie po świętach, kiedy zniżki będą sięgać nawet do 70%. Takimi promocjami kuszą i zachęcają nas stacjonarnie sieciówki oraz sklepy internetowe.

Jak nie dać się oszukać

Trzeba być bardzo czujnym i nie łapać pierwszej lepszej okazji podczas zakupowego szaleństwa. Polityka sklepów rządzi się własnymi prawami. Często zdarza się, że na sklepowych metkach przyklejane są znacznie zawyżone ceny, aby później je obniżać, dając tym samym złudne wrażenie, że natrafiła się nam okazja. Warto zwrócić uwagę, że często za taką okazją cenową nie kryją się wielkie rabaty i upusty. Na takich akcjach należy dokładnie obejrzeć produkt czy nie posiada on wad czy też uszkodzeń. Firmy często w ten sposób chcą oczyścić magazyny i są w stanie zrobić wszystko, aby sprzedać dany towar.

Zakupów ciąg dalszy… Internet

Internet jako narzędzie masowego komunikowania daje nam ogromny potencjał, także zakupowy. Tyle ile razy nie chce nam się brać udziału w pogoni za promocjami i długimi kolejkami z pomocą przychodzi on – Internet. Dzięki różnego rodzaju kodom rabatowym jesteśmy w stanie upolować prawdziwą perełkę. Za jego pomocą mamy zgromadzone wszystkie sklepy i promocje w jednym miejscu.  Umożliwia nam to dokonanie na chłodno porównania wszelkich cen, a przede wszystkim przemyślenie potencjalnego zakupu. Najistotniejsze jest to, że wszystko jest od razu aktualizowane, począwszy od stanu magazynów po naliczanie różnych rabatów. Regularne korzystanie z kodów promocyjnych pozwala nam na zaoszczędzenie czasami pokaźnej sumy pieniędzy. Warto zajrzeć na strony internetowe ulubionych sklepów i skorzystaj z aktualnych rabatów. W szczególności topowe sieciówki oferują liczne rabaty. Na przykład Reserved i Simple.
Zakupy online sprawią, że zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale też czas, który jest dla nas na wagę złota. Na korzyść zakupów za pomocą internetu wpływa przede wszystkim to, że nie będziemy się narażać na nerwy, stojąc w kolejce czy dostając informację, że zabrakło danego produktu, na który polowałeś przez okres trwania całej promocji.

Promocja, promocja i jeszcze raz promocja.

Świąteczne zakupowe szaleństwo nie kończy się wraz z nadejściem Bożego Narodzenia. Wyprzedaże w sieciach handlowych dopiero nabierają impetu i uderzają z efektem kuli śniegowej. Hasła promocyjne wkrótce zaczną nas atakować zewsząd. Musimy być czujni, aby nie dać się nabrać na sztuczki marketingowe sklepów.

Pamiętaj, wybierając się na zakupy stacjonarnie czy też online, żeby koniecznie nie działać pod wpływem chwili. Zrób wstępny research, nie daj się nabrać na hasła promocyjne. Traktuj wszystko z przymrużeniem oka. Przede wszystkim ciesz się zakupami!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj