Pomysły na upominki od Zajączka

  • Propozycje prezentów na Zajączka

W wielu rodzinach panuje zwyczaj, że z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci obdarowywane są prezentami. Zgodnie z tradycją przynosi je Zajączek i choć upominki nie są tak okazałe jak te bożonarodzeniowe, maluchy i tak nie mogą się ich doczekać. Jeśli nie wiesz jeszcze, co kupić swoim pociechom, zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Skąd się wziął Zajączek?

Dzień Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze chrześcijańskie święto, z którym związanych jest wiele tradycji. Msza rezurekcyjna i uroczyste śniadanie ze święconką to ważne punkty w obchodach Wielkiej Niedzieli. Zgodnie z obyczajem, który przywędrował do Polski z Niemiec, tego dnia dzieci odwiedza także Zając wielkanocny. Choć zwyczaj ten jest stosunkowo młody (zaczął się rozpowszechniać dopiero w XIX wieku), wiele malców nie wyobraża sobie bez niego Świąt. Trzeba też pamiętać, że różni się on w zależności od regionu – w niektórych częściach Polski dzieci szukają pozostawionych przez szaraczka upominków w ogrodzie albo w domu, a w innych, zwierzę zostawia je w przygotowanych wcześniej koło drzwi koszyczkach, wyściełanych siankiem albo pociętymi serwetkami lub papierkami po cukierkach.

Wielkanocne prezenty – co wybrać?

W okresie świątecznym w sklepach pojawia się coraz więcej ofert zabawek związanych z wielkanocnymi tradycjami, takimi jak, np. ozdabianie jajek. Dzieci często uwielbiają się tym zajmować, ale czasem kończy się to rozbitą skorupką. Specjalne zestawy dla maluchów ułatwią im malowanie pisanek i zapewnią sporo radości. Wiele z nich jest wyposażonych w farbki i inne ozdoby, które można umieścić na wydmuszce. Przy okazji, dziecko ma szansę dać wyraz swojej kreatywności. Do wyboru są też pakiety składające się z narzędzi i przyborów do robienia wiosennych bądź wielkanocnych dekoracji na koszyczek albo do wnętrz. Jeżeli Twoja pociecha lubi piec, dobrym pomysłem będzie podarowanie jej zestawu do robienia jajeczek z czekolady. Niektóre sklepy internetowe oferują tego typu produkty, na które nierzadko można znaleźć zniżki albo kody rabatowe. Warto z nich skorzystać i zaoszczędzić na zakupie prezentu.

Pomysł na upominki

Jeśli chcesz, żeby prezent od Zajączka bawił i uczył, rozejrzyj się za zabawkami edukacyjnymi. Wiele z nich ma w swoim asortymencie Allegro oraz sklep emag. Wspierają rozwój dzieci i zwiększają ich wiedzę na różne tematy, jednocześnie zapewniając sporą dawkę zabawy. Niektóre z nich pomagają  poznawać świat zwierząt, inne alfabet albo mapę świata. Trafionym prezentem na Zajączka może też być pluszak, np. królik albo kurczątko. Te zwierzątka kojarzą się z Wielkanocą, dlatego przytulanki w ich kształcie będą się idealnie nadawały w roli upominku. Ciekawą propozycją są też puzzle, układanki i zestawy klocków – nawet zestaw składający się tylko z kilku elementów wywoła uśmiech na twarzy malca. Nieco mniejszym, a równie interesującym pomysłem na upominek są samochodziki i miniaturowe figurki lalek oraz postaci z bajek. Promocje na różnego typu zabawki znajdziesz na stronie Sprytne Zabawki.pl. Zastanów się tylko, jak duży ma być podarek i czym najbardziej interesuje się Twoje dziecko.

Jako dodatek do prezentu wykorzystaj słodycze, najlepiej w kształcie jaj albo zająców. Przed Świętami oferta sklepów oferujących słodycze znacznie się poszerza, więc bez trudu znajdziesz coś, czego malec jeszcze nigdy nie próbował. Zwyczaj obdarowywania się słodkościami może zresztą dotyczyć nie tylko pociech, ale także dorosłych. Spraw niespodziankę swojej rodzinie i podaruj im coś z okazji Wielkanocy, a przekonasz się, jak wiele radości im to sprawi!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj