Jak zabezpieczyć swój laptop? Przegląd najprzydatniejszych akcesoriów

  • Jak zabezpieczyć swój laptop? Przegląd najprzydatniejszych akcesoriów

Bezpieczeństwo naszych danych w elektronicznych urządzeniach przenośnych staje się sprawą priorytetową – szczególnie teraz, w czasach kiedy bardzo wielu z nas przechowuje prawie wszystkie ważne informacje na swoich laptopach. Prezentujemy kilka przydatnych akcesoriów, które zapewnią rzetelną ochronę tego sprzętu.

Ostrożności nigdy za wiele – linka zabezpieczająca

Niektórym może to przypominać przypinanie roweru z lat dzieciństwa, jednak linka zabezpieczająca laptop ma swoje uzasadnienie w przypadku niezwykle ważnych i poufnych danych, jakie niekiedy znajdują się w komputerze. Oparta jest ona na niezwykle prostym mechanizmie, który można opanować w dosłownie kilka chwil.  Linkę wpina się do komputera, a następnie nakłada specjalną blokadę. Na rynku dostępnych jest kilka modeli, które oparte są na różnych rozwiązaniach, jak np. przypięcie drugiego jej końca do nogi stołu. Zakres cenowy zaczyna się od kilkunastu do kilkuset złotych. Największy wybór akcesoriów tego typu znajduje się na Allegro, gdzie dodatkowo warto szukać
obniżek cen.

Przenośny dysk

W kwestii ochrony danych bardzo ważne jest zapewnienie sobie pewności, że są one odpowiednio przechowywane. Z tego względu dobrze jest korzystać z urządzeń zewnętrznych, które jednocześnie pozwalają na odpowiednią mobilność w przenoszeniu informacji. Warto zatem zaopatrzyć się w dysk przenośny.

Zazwyczaj takie urządzenia posiadają dodatkową zaletę – bardzo dużą pojemność, nawet 2 TB. Można więc pracować na laptopie, jednak wszystkie dane przechowywać w zupełnie innym miejscu. W przypadku kradzieży laptopa ma się pewność bezpieczeństwa informacji. Dodatkowo takie urządzenia są naprawdę niewielkie i bardzo często są sprzedawane z odpowiednimi pokrowcami. Szeroki wybór takich urządzeń można znaleźć na OleOle, a zakup dokonany przez Zrabatowani.pl jest dodatkowo nagradzany cashback 0,6%.

Ochrona przed burzą

Utrata danych spowodowana przez wyładowania atmosferyczne to jeden z największych koszmarów osób, które pracują na komputerach. Niestety takie sytuacje często dzieją się przez niewłaściwą ochronę, która w praktyce zamyka się do niewielkich rozmiarów pudełka. Zasilacz awaryjny ochroni sprzęt przed skokami napięcia czy brakiem prądu. Umożliwia on zgrywanie danych w awaryjnych sytuacjach i stanowi rzetelną ochronę również dla komputerów stacjonarnych.

Ochrona prywatności

Przemyślane poruszanie się w internecie to jedno, jednak ochrona danych przed niechcianymi gapiami to drugie. Na szczęście na rynku od jakiegoś czasu funkcjonują specjalne filtry na monitor. Pozwalają one na swobodną pracę, bez jakichkolwiek niedogodności. Z kolei osoba, która patrzy na monitor nawet pod lekkim kątem, jedyne co może zauważyć to czarny ekran. Nakładki tego typu są dostępne w różnych rozmiarach i można je w pełni przystosować pod wymagania techniczne swojego sprzętu. Takich nakładek warto szukać w sieci sklepów Media Markt – szczególnie w dziale outlet -gdzie znajdują się przecenione produkty.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj