Poduszki podróżne!

  • Poduszki podróżne!

Wielogodzinne podróże samochodem mogą być nie tylko męczące, ale również powodować rozmaite problemy z kręgosłupem czy mięśniami. Dlatego też chcąc zadbać o jak najwyższy komfort w czasie jazdy, warto zainwestować w odpowiednie poduszki podróżne, które nie tylko pozwolą na wielogodzinną jazdę bez uczucia bólu czy dyskomfortu, ale też ochronią poszczególne partie ciała przed rozmaitymi zwyrodnieniami. Dlaczego warto na nie postawić i jak znaleźć najlepszą poduszkę? Sprawdźmy!

Po co mi poduszka podróżna?

Poduszki podróżne powstały po to, aby służyć kierowcom oraz pasażerom samochodów w trakcie długich, wielogodzinnych wypraw – zarówno jednorazowych, np. w trakcie wakacji, jak i codziennych – dla kierowców zawodowych. Ich pojawienie się na rynku było spowodowane tym, że standardowe fotele samochodowe nie są odpowiednio profilowane, a co za tym idzie – nie zapewniają optymalnej pozycji podczas siedzenia. W ten sposób narażony jest nasz kręgosłup, a także mięśnie – szczególnie karku i pleców.

Poduszka podróżna znacząco poprawia ergonomię fotela, ponieważ wypełnia wolne przestrzenie między siedziskiem a ciałem kierowcy, a co za tym udzie, daje tak pożądaną przez podróżujących wygodę – nie tylko w czasie jazdy, ale np. snu. Co więcej – korzystając z niej nie musisz obawiać się zesztywnienia karku czy bólu mięśni, nawet podczas wielu godzin jazdy. Poduszki podróżne to dodatkowe wyposażenie, które polecane są wszystkim – zarówno kierowcom, jak i pasażerom, jednak w szczególności zainteresować się nimi powinny osoby, które cierpią na wszelkie choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Jaką poduszkę wybrać?

Ze względu na rosnącą popularność poduszek podróżnych, na rynku pojawia się coraz więcej produktów, wśród których znaleźć można zarówno te niższej, jak i wyższej jakości. Aby zapewnić sobie komfort jazdy, musisz dobrze zapoznać się z parametrami poduszki i zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak:

  • materiał, z jakiego została wykonane – tutaj na równi cenione są zarówno produkty z pluszu, flokowanego PVC, poliestru, jak i z zamszu – każda odznacza się nieco innymi właściwościami, dlatego masz możliwość znalezienia takiej, która będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb,
  • wypełnienie – najtańsze i najpopularniejsze są modele tradycyjne, tj. dmuchane powietrzem, jednak bardziej cenione są te wypełnione pianką termoelastyczną, ponieważ doskonale dopasowują się do ciała użytkownika,
  • kształt – tutaj mamy do wyboru przede wszystkim wariant kwadratowy i tzw. „rogal”, który dopasowujemy do własnych potrzeb.
    Zwracając uwagę na jakość wykonania poduszki podróżnej, możesz pozyskać rozwiązanie, które będzie idealne podczas długiej podróży. Polecamy również poduszki z wbudowanym masażem, które dają wyjątkowy komfort i ulgę zmęczonym mięśniom, a także specjalne poduszki podróżne dla dzieci, które są nie tylko funkcjonalne, ale również wodoodporne i atrakcyjne pod względem wizualnym.

Czy warto?

Jak najbardziej – poduszka podróżna pozwoli bezboleśnie przetrwać nawet najtrudniejszą i najdłuższą podróż!

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj