Playstation 4Pro, XboxOne S czy Nintendo Switch – którą konsolę do gier wybrać?

  • Wybierz najlepszą konsolę do Twoich potrzeb

Rynek gier rozwinął się bardzo mocno na przestrzeni ostatnich kilku lat. Co za tym idzie, znacznie poszerzyło się nie tylko grono aktywnych graczy, ale również możliwości i wybór na rynku, jaki jest przed nimi stawiany. Podpowiadamy zatem jaką konsolę najlepiej jest dobrać pod swoje własne możliwości i wymagania.

 

Playstation 4Pro – gry do kwadratu w pięknej grafice

Jedną z najbardziej popularnych konsoli jest zdecydowanie marka Playstation. Niesłabnąca liczba graczy, która wybiera właśnie ten produkt, świadczy o tym, że firma konsekwentnie od wielu lat idzie z duchem technologii i dostarcza graczom coraz lepsze wrażenia wizualne. Ponadto wrażenie robit też rozbudowana paleta tytułów ekskluzywnych (tzn. dostępnych tylko i wyłącznie na konsoli Playstation), które są dopracowane zarówno od strony wizualnej, jak i fabularnej.

Playstation 4Pro to przede wszystkim nowa, lepsza jakość wyświetlania gier. Gracz ma tu do czynienia z 60 klatkami na sekundę, a na dużych telewizorach istnieje możliwość osiągnięcia rozdzielczości 4K. Ten imponujący wynik można na chwilę obecną osiągnąć w 30 grach. Niestety jest też wada – nowa wersja konsoli nie posiada napędu Blu-ray UHD, co stwarza pewne ograniczenia w kwestii oglądania filmów czy seriali. Prawdziwi gracze powinni jednak sięgnąć po to urządzenia, szczególnie, iż jest ono dostępne w sklepie OleOle, w którym dokonanie zakupów zostanie nagrodzone 0.6% zwrotem kosztów oraz darmową dostawą.

 

XboxOne S – dorównać Playstation

Marka Xbox to od kilku już lat największy konkurent Playstation i najnowsza wersja konsoli ma spełniać wszystkie wymagania graczy i miłośników multimedialnej rozrywki. Rzeczywiście ostatnia wersja posiada niezaprzeczalne zalety  – przede wszystkim istnieje możliwość wyświetlania filmów np. z płyt Blu-ray oraz poprzez strumieniowanie przez serwisy internetowe. Jeżeli chodzi o gry to Xbox imponuje przede wszystkim świetnie działającą usługą online – to tutaj można zagrać w popularne sieciowe hity takie jak seria Halo czy Gears of War.

Najnowszy model konsoli to nie tylko smuklejsza konstrukcja –  to również możliwość działania w pozycji pionowej. Miłośnicy Xbox mogą zapoznać się z szeroką ofertą sklepu Komputronik gdzie atrakcyjne promocje obowiązują również na same gry Xbox.

 

Nintendo Switch – mobilna nowość

Uważa się, że Nintendo Switch to ostatnia próba przejęcia rynku konsol przez firmę Nintendo – warto jednak zauważyć, że jest to ciekawe i innowacyjne rozwiązanie na rynku. Za pomocą jednej konsoli możliwe jest uzyskanie wielu opcji, które przede wszystkim opierają się na mobilności. Możliwość zabrania ze sobą gry jest kusząca, jednak co za tym idzie same gry nie są tak imponujące pod względem graficznym. Pojawiły się również głosy, że jest to konsola, która przede wszystkim targetuje w osoby młode, a nawet… dzieci. Nie jest to do końca prawda. Faktem jest jednak, że wybór gier nie jest na razie imponujący, ale to dopiero początek, więc możliwe, że z czasie pojawią się nowe, ciekawe tytuły. Nintendo Switch jest dostępne na Allegro, a dostępne kupony rabatowe umożliwiają zdobycie kuponów na następne zakupy, nawet do 50%.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj