Pielęgnacja włosów w domu

  • Pielęgnacja włosów w domu

Jak dbać o włosy w domu?

Każda kobieta marzy o pięknych, pełnych blasku i zdrowych włosach, a na taki efekt składa się wiele czynników m.in. odpowiednia dieta i codzienna pielęgnacja. Jak powinno się dbać o włosy? Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każda z nas ma ich inny typ, a przez to odmienne wymagania. Bardzo istotną kwestią jest dobranie właściwych kosmetyków, których niekoniecznie trzeba kupować w salonie fryzjerskim. Jak więc właściwie pielęgnować włosy? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, a następnie aktywuj ​kody rabatowe i korzystaj z promocji​!

Jak myć włosy?

Wiele kobiet, które myje włosy codziennie, nie zdaje sobie sprawy jak istotne jest opanowanie odpowiedniej techniki oraz dobranie właściwego szamponu. Przede wszystkim szampon powinien służyć do mycia skóry głowy, a nie gwałtownego szarpania czy pocierania całych pasm, gdyż w takim wypadku dochodzi do uszkodzenia łuski. Włosy należy łagodnie masować za pomocą powstałej piany w letniej wodzie, ponieważ zarówno za zimna, jak i za ciepła mogą stymulować działanie gruczołów łojowych. Wybór szamponu powinien więc być nie tylko uzależniony od typu włosa, ale również od skóry głowy. Warto również skorzystać z oferty sprawdzonych sklepów, których asortyment opiera się na specjalistycznych szamponach o bogatej formule. Dla przykładu; włosy łamliwe wymagają szamponu o wysokiej zawartości protein i lipidów, które zatrzymają wodę w ich wnętrzu, natomiast gdy borykasz się z włosami wypadającymi, czas postawić na preparat wzmacniający cebulki. Jeśli szukasz szamponów o innowacyjnej recepturze, skorzystaj z ​kuponów rabatowych w sprawdzonych sklepach! Super-Pharm.

Jaką odżywkę kupić?

W codziennej pielęgnacji włosów z pewnością pomoże odpowiednio dobrana odżywka. Bardzo często jest ona sprzedawana w jednej serii razem z szamponem, co znacznie ułatwia zakupy. Mimo to warto zastanowić się nad jej wyborem, gdyż potrafi ona skutecznie nawilżyć, odżywić, a także wzmocnić strukturę włosa. Bardzo często popełnianym błędem jest jej nakładanie na mokre, a nie wilgotne włosy, a także wcieranie jej od nasady do końcówek, a nie odwrotnie. Inną cenną wskazówką dla kobiet, które regularnie stosują odżywkę, jest jej porządne spłukanie, gdyż nawet odrobina pozostawiona na głowie może nie tylko obciążać włosy, ale i powodować podrażnienie skóry. Jeśli szukasz profesjonalnej odżywki, która pozwoli Ci odzyskać dawny blask włosów, skorzystaj z ​kodów promocyjnych i ciesz się okazjami cenowymi​ w ulubionych drogeriach! Odwiedź stronę Rossmann.

Stylizacja na zimno

O tym, że wysoka temperatura ma negatywny wpływ na zdrowie i wygląd włosów, nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Na uszkodzenie ich struktury są szczególnie narażone kobiety, które codziennie korzystają z suszarki czy prostownicy. Warto w takim przypadku wyposażyć się w urządzenia z możliwością regulacji temperatury oraz preparaty termoochronne, które należy nakładać przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym. W przypadku suszenia warto dokonywać tego za pomocą zimnego powietrza, choć trwa to trochę dłużej lub stopniowo zmieniać temperaturę z najniższej do najwyższej. Najmniejszą, bezpieczną odległością trzymania tego urządzenia od skóry głowy jest 20 cm! Nie zaleca się również suszenia przez dłuższy czas w jednym miejscu. Jeśli szukasz profesjonalnych sprzętów do stylizacji włosów, które pozwolą Ci zadbać o ich efektowny wygląd i zdrowie, koniecznie skorzystaj z najlepszych ​rabatów​ w uznanych sklepach internetowych. Sprawdź Media Markt.
Zadbane, lśniące i pięknie ułożone włosy to jedna z najważniejszych wizytówek każdej kobiety, dlatego tak istotną kwestią jest ich stała pielęgnacja. Skorzystaj z oferty kodów rabatowych lub ciesz się ​zwrotem za zakupy​ , aby w atrakcyjny dla kieszeni sposób, zadbać o swoją fryzurę.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj