Pielęgnacja ust

  • Pielęgnacja ust

Produkty do ust, które musisz mieć

Pomalowane usta stanowią dopełnienie makijażu. Jednak nie będą dobrze się prezentować, jeśli nie będą one odpowiednio pielęgnowanie. Oto kilka „must have” produktów do ust, które muszą się znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety.

Pielęgnacja ust

Na drodze do pięknie prezentujących się ust, pierwszym krokiem zdecydowanie jest ich właściwa pielęgnacja. Należy zacząć od tego, by przed każdym wyeksponowaniem ich na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, zapewnić im odpowiednią ochronę. Mowa tu zarówno o promieniach słońca, jak i o zimnie. W sklepach online z kosmetykami np. Hebe nie brakuje pomadek ochronnych, które zapewnią właściwą ochronę oraz odpowiednie nawilżenie.
Jeśli chcesz, by Twoje usta prezentowały się nienagannie w intensywnych kolorach pomadek, nie zapominaj o usunięciu martwego naskórka. Spierzchnięte usta będą szczególnie źle wygląda
np. pod soczystą czerwienią. W usunięciu tego nieprzyjemnego problemu pomogą peelingi do ust. W formie do rozsmarowania na wargach lub do pozostawienia na jakiś czas. Obydwie metody są równie skuteczne i tanie.

Pomadki do ust

W kosmetyczce każdej kobiety muszą znaleźć się przynajmniej dwie pomadki. Pierwsza z nich to nieśmiertelna czerwień, która będzie idealnym wyborem na wielkie wyjścia. Takie produkty znajdziesz chociażby w sklepach Sephora czy na Douglas, gdzie znajdziesz też ich tańsze odpowiedniki. Trzeba jednak przyznać, że taka pomadka jest coraz częściej wybierana przez panie również na co dzień do pracy.
Jeśli jednak nie chcesz stawiać na odważne kolory, sięgnij po pomadkę nude. Kolor ten jest zbliżony do naturalnego odcienia skóry, dlatego będzie się dobrze prezentował z każdym makijażem. Idealnie nadaję się również na tzw. makeup no makeup.
Nie należy zapominać o szerokiej gamie kolorystycznej – brązy, róże, pomarańcze, a nawet czerń czy niebieski. Obecnie w makijażu ust niemal wszystko jest dozwolone.

Klasyczny błyszczyk

Moda na błyszczyk nie przeminęła – zmieniały się jedynie konsystencje. Obecnie do lamusa przechodzą błyszczyki matowe, które można było zaklasyfikować gdzieś pomiędzy klasycznym błyszczykiem a pomadką płynną.
Do łask natomiast wracają pięknie błyszczące się produkty typu glossy. To świetne rozwiązanie, jeśli nie masz czasu na misterne obrysowywanie ust pomadką, a zależy Ci na dodaniu koloru do makijażu. Ponadto błyszczyk nie wymaga lustra, co jest bardzo praktyczne np. w podróży.

Konturówki do ust

Niewiele pań decyduje się na zakup konturówek, a szkoda. Są one tanie i praktyczne. Można je wykorzystać zarówno do pomadek, jak i do błyszczyków. Konturówki przede wszystkim sprawdzają przy intensywnych pomadkach – pomagają je precyzyjnie nałożyć. Mogą w awaryjnych sytuacjach również służyć jako ich delikatniejszy zamiennik.
Warto pamiętać, że konturówka nie musi być idealnie dopasowana do koloru pomadki. Delikatna różnica nie będzie widoczna, a jedynie doda ciekawego przejścia wizualnego. Jeśli chodzi o dopasowanie do błyszczyków, wybieraj te w kolorach brązu. Takie obrysowanie ust sprawia, że wyglądają na większe i bardzo dobrze prezentują się z jasnymi odcieniami błyszczyku.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj