Piękne wnętrza w modnym stylu – eleganckie akcesoria do domu.

  • ładne wnętrze Twojego domu

Wykończenie domu w dużej mierze zależy od mebli, jednak główną rolę grają w tym przypadku także ciekawe dodatki. Jeśli chcemy, by nasze wnętrza kojarzyły się z wytwornością, warto jest zastosować kilka podanych w poniższym wpisie trików.

Dobór tkanin

Przeglądając domy z katalogów czy przykłady wykończenia wnętrz można bardzo szybko nabrać przekonania, że eleganckie wnętrza to takie, które posiadają duże ilości “miękkich” przedmiotów, obić i tkanin. Ponadto nie są to byle jakie tworzywa, a często pochodzące z najlepszych szwalni egzemplarze.

Jednak, by domowe zacisze nabrało elegancji, nie jest konieczne wydawanie bardzo dużych sum. Wystarczy zastosować kilka małych zabiegów. Przede wszystkim tkaniny muszą być dość grube – mowa tu o solidnych, wręcz przytłaczających zasłonach czy grubych poszewkach na poduszki. W sezonie zimowym można wykonać dekorację z pięknego koca, który jednocześnie przyda się do spędzania chłodnych wieczorów. Tego typu tkaniny oferowane są w sklepach stacjonarnych oraz online w home&you, gdzie poprzez portal Zrabatowani.pl można otrzymać cashback oraz skorzystać z promocji.

Szczególną uwagę należy kłaść również na dywany. Warto jest zrezygnować z wykładzin cienkich i jednokolorowych, na rzecz puszystych i gęsto wyszywanych zdobień. Wyjątkiem jest tylko i wyłącznie solidny, pięknie zdobiony parkiet, utrzymany w eleganckim stylu.

Wybór kolorystyki

Decydując się na wnętrza eleganckie musimy zadecydować o utrzymaniu spójnej kolorystyki, która będzie się przejawiała w tworzących klimat dodatkach. Niegdyś przykładem elegancji było drewno, obecnie przechodzi się do bardziej industrialnych zdobień, w postaci bieli, czerni i szarości. Są to kolory, przy których dobrze prezentują się elementy w kolorze złota, srebra czy różu. Niemal nieograniczony wybór dodatków w tej gamie kolorystycznej dostępny jest w sklepie Dekoracja Domu.

Chcąc zachować wytworność wnętrz, należy unikać bardzo krzykliwych połączeń – nie ma tu miejsca na neonowe dodatki czy szalone zestawienia. Istotne jest stonowanie i nieco powściągliwości.

Wybór kolorystyki jest szczególnie problematyczny, ponieważ często chce się postawić na kolory, które będą służyły przez lata, a jednocześnie wpiszą się w obowiązujące trendy. Przy tym wszystkim warto pamiętać, że to właśnie kolor definiuje to, w jaki sposób czujemy się w danym miejscu. Warto mieć na uwadze przydatne rady, ale jednocześnie kierować się głosem własnego rozsądku.

Diabeł tkwi w szczegółach

Całość nie będzie się prezentowała elegancko, jeśli nie postawi się na szczegóły. Są one kluczem do sukcesu w wykańczaniu domu, w określonym klimacie. Dlatego niekoniecznie musimy zwracać tak dużo uwagi na kupowanie eleganckich mebli – da się je przeobrazić na stylowe i z klasą. Wystarczy zakupić uniwersalne modele, które później poprzez zmianę gałek, koloru czy obicia, da się przystosować pod określony charakter.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj