Okulary dopasowane do twarzy

  • Okulary a kształt twarz

Noszenie okularów jest obecnie szalenie modne. Dyskomfort związany z ich doborem z pewnością zniknął bezpowrotnie, bowiem rynek oferuje wiele modeli, które nie tylko poprawiają widzenie, ale przede wszystkim bardzo dobrze wyglądają. Jak zatem wybrać model, w którym będziemy się dobrze czuć i wyglądać? Odpowiedź w artykule.

Jakie są typy twarzy?

Przed wyborem okularów, należy najpierw zastanowić się jaki posiadamy typ twarzy. Oczywiście wszyscy posiadamy indywidualne cechy wyglądu, jednak można nasze twarze zakwalifikować pod względem kształtu twarzy. Wyróżnia się kilka podstawowych:

  • Kwadratowy – to twarz, którą wyraźnie da się „zamknąć” w kształcie kwadratu. Wyraźna linia żuchwy oraz prosta linia włosów to charakterystyczne elementy tej kategorii wyglądu.
  • Okrągła – opływowy kształt twarzy, który jest najbardziej symetryczny ze wszystkich typów twarzy.
  • Owalna – przypomina okrągłą, jednak jest bardziej zwężona na linii żuchwy.
  • Serce – twarz w ty kształcie to zaokrąglona linia włosów która zwęża się na środku. Żuchwa jest wąska, co daje „efekt’” serca.
  • Podłużna – jest dość wąska i jej szerokość jest taka sama na górze, jak i u zwężeniu.

Okulary do typu twarzy

Wiedząc jaki ma się typ twarzy można przejść do doboru kształtu okularów, które będą do niej najlepiej pasować.

Okulary dla kwadratowej twarzy powinny być zaokrąglone lub całkiem okrągłe. Ten kontrast pozwoli na nieco załagodzenie ostrych rysów twarzy. Oprawki powinny mieć opływowe kształty, a osoby bardziej odważne mogą zdecydować się na „Lenonki”. Osoby o tym typie urody mogą pozwolić sobie na okulary całkiem bez oprawek.

Adekwatnie sytuacja wygląda w przypadku okularów dedykowanych osobom o okrągłym typie twarzy. Dla równowagi należy dobierać modele, które posiadają kwadratowe oprawki, warto jednak decydować się o te nieco cieńsze – zbyt grube mogą dodać niepotrzebnych kilogramów pod względem wizualnym.

Najłatwiej jest dobrać oprawki okularów do osób, które posiadają owalną twarz. Jej układ pozwala na wszelkiego rodzaju szaleństwa – duże, małe, okrągłe czy kwadratowe – wszystko będzie pasować! Osoby nieco bardziej odważne śmiało mogą sięgać po nawet „kocie” zakończenia okularów – na pewno będą dobrze się prezentować.

„Serca” również mogą sobie pozwolić na wiele modeli, jednak warto podczas wyboru pamiętać, by oprawki nie były zbyt grube. Powinny mieć bardziej zaokrąglony, aniżeli kwadratowy kształt. Z kolei na podłużnej twarzy powinny znaleźć się oprawki, które nie wydłużają jej za bardzo, a z drugiej strony nie poszerzają dolnej linii.

Kupno okularów przez Internet

Dobierając oprawki idealnie dostosowane pod swój typ urody dobrze jest wybrać się do salonu i pod okiem eksperta wybrać swój idealny model. Następnie w sieci w takich sklepach internetowych, jak np. Vision Express lub wOkularach, wybrać modele taniej. Co więcej dzięki takim sklepom jak Zrabatowani.pl można liczyć na zwrot gotówki, jak i na zawsze aktualną informacje odnośnie rabatów i zniżek.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj