Odpowiedni zapach do domu!

  • Odpowiedni zapach do domu!

Ładnie pachnący dom – jak to osiągnąć?

Utrzymanie przyjemnego zapachu w domu lub w mieszkaniu na dłużej, to marzenie niejednej pani domu. Rynek pełen jest interesujących produktów, które obiecają spełnienie tego marzenia. Zdradzamy na co zwracać uwagę oraz które wyroby są warte uwagi.

Produkty do odświeżenia zapachu

Sposobów na nadanie Twoim pomieszczeniom miłego zapachu jest naprawdę wiele. Wiedz jednak, takich, które zagwarantują błyskawiczny efekt, na wiele tygodni, jest relatywnie niewiele. W tym aspekcie w znacznym stopniu definiuje również to, jakie inne zapachy są w domu. Pamiętaj o tym, wybierając produkty zapachowe z takich sklepów jak Home&You.

Tradycyjne produkty do domu są bardzo tanie i zaczynają się od kilkunastu złotych. Możesz je nabyć w takich sklepach jak np. Pepco. Jeśli chcesz uzyskać natychmiastowy efekt, najlepiej sprawdzą się świeczki oraz kadzidełka zapachowe. Za niewielką cenę można nabyć również tzw. kominki zapachowe, dzięki którym będziesz palić swoje ulubione olejki. Pamiętaj jednak, że pomimo niskiej ceny, takie produkty nie gwarantują zachowania przyjemnego zapachu na długie tygodnie. Niestety najbardziej intensywnie pachną one w momencie ich spalania – później efekt nie jest już tak mocny.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej długofalowy efekt, sięgnij po produkty, które są nasączane przyjemnymi aromatami. Mogą to być zarówno kuleczki, umieszczone w szklanym pojemniku, jak i przedmioty, które będą stanowić wyjątkowy element wystroju pomieszczenia np. bibułkowe kwiaty. Fakt, iż są one nasączone pachnącym płynem, sprawia, że bardzo powoli oddają zapach. Dzięki temu możesz cieszyć się ulubionym aromatem przez wiele tygodni oraz zyskać wyjątkową ozdobę swojego domu.

Zachowanie higieny w domu

Na koniec pamiętaj, że niezależnie od tego jakiego rodzaju produkty kupujesz, najważniejsze jest zachowanie higieny. Bardzo duży wpływ na to, jak będzie pachniało Twoje domostwo ma to, w jaki sposób segregujesz odpadki. Dlatego pamiętaj o ich regularnym wynoszeniu. Nie zostawiaj również resztek jedzenia na kuchennych blatach, szczególnie w ciepłe dni oraz szczególnie takich, które cechują się intensywnym, nie zawsze miłym zapachem np. cebula.
Podstawą jest regularne wietrzenie domu, nawet w okresie zimowym. Przynajmniej raz dziennie, staraj się dostarczyć do pomieszczeń świeże powietrze.
Liczy się również zachowanie czystości codziennie używanych sprzętów. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu zmywarki, pralki czy mikrofalówki. To jedne z najczęściej użytkowanych sprzętów AGD, które jednocześnie mogą generować nieprzyjemne zapachy. W wielu przypadkach wystarczy użycie naturalnych detergentów, jak np. soda oczyszczona z cytryną. Nie tylko skutecznie usuwają zapach, ale również natarczywe zabrudzenia.

Na koniec, jeśli chcesz dopełnić przyjemnego zapachu w domu, dodaj do odkurzacza zapachowe pałeczki. Wówczas za każdym razem, gdy będziesz odkurzacz swoje pomieszczenia, wydobywać będzie się Twój ulubiony zapach – to przyjemne z pożytecznym.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj