Najmodniejsze kierunki podróży poza sezonem

  • urlop jesienia

Jesienne miesiące nie napawają optymizmem, zwłaszcza że te najgorsze są dopiero przed nami. Nic więc dziwnego, że w mediach powoli pojawiają się oferty wycieczek na wakacje. Po co jednak czekać, kiedy można zapewnić sobie wspaniały wyjazd poza sezonem. Polecamy najlepsze miejsca.

Egzotyka zawsze w cenie

Chcąc zażyć ciepłych kąpieli słonecznych, należy przede wszystkim kierować się na południe. Zasada ta z resztą sprawdza się zarówno w sezonie, jak i poza nim. Jeśli preferujesz naprawdę ciepłe klimaty oraz chcesz spędzić ciekawe wakacje, które nie będą tylko leżeniem na plaży, zdecydowanie najlepszym kierunkiem będzie Afryka. To miejsce idealne na ciekawe wakacje, zwłaszcza że te rejony coraz bardziej otwierają się i dostosowują pod sektor turystyczny.

Obecnie najbardziej obleganym z tamtejszych kierunków jest Kenia, która jest jednym z najbezpieczniejszych państw tego zakątka świata. Oferta wycieczek do tego miejsca jest bogata, szczególnie że kraj ten ma dużo do zaoferowania. Znaleźć tu można zarówno piękne piaszczyste plaże oblegające Ocen Indyjski, jak i afrykański busz, pełen dzikich zwierząt. Bardzo ciekawę ofertę w niskiej cenie, znaleźć można w biurze podróży TUI. Wśród kilkunastu ofert, wśród których obecnie większość jest w promocji, znaleźć można nieco mniej rozbudowane wycieczki, jak i wysoki standard. Pogoda? Gwarantowana!

A może wieczna wiosna?

Wiadomo, że jesienne chłody potrafią dać w kość, jednak lejący się z nieba żar na dłuższą metę nie jest niczym przyjemnym. Można jednak wybrać się w ciepłe miejsce, a jednocześnie nie zmagać się z wysokimi temperaturami. Takim miejscem są przede wszystkim Wyspy Kanaryjskie. Chociaż ich egzotyczna nazwa kojarzy się z czymś bardzo ciepłym, w rzeczywistości jest to rejon, o którym mówi się, że trwa tam wieczna wiosna. O tej porze roku temperatury sięgają średnio 25 stopni, więc dla miłośników przyjemnej, ale niemęczącej aury – idealnie!

Koniec świata? Niekoniecznie!

Warto jest otworzyć się w swoich poszukiwaniach ciepła również na inne kierunki świata, które do tej pory nie były takie… otwarte. Mowa tu o Kubie, która jeszcze do nie dawna gościła zaledwie garstkę turystów rocznie. Od jakiegoś czasu stan ten uległ zmianie, a wraz z nim na Kubę zaczęły spływać tysiące turystów. W to miejsce można jechać o każdej porze roku. Obecnie panują tam temperatury sięgające powyżej 30 stopni. Kuba przyciąga swoją ciekawą kulturą, zamiłowaniem do cygar i alkoholu. Nie brakuje piaszczystych plaż, na których można wylegiwać się godzinami.

Ciekawe oferty podróży w ciepłe kraje znaleźć można na MyTravel.pl. Warto jest szukać ciekawych wycieczek na last minute, które o tej porze roku są wyjątkowo tanie. Warto jednak przed wyborem wymarzonej podróży zawsze upewnić się, czy kierunek, w którym się udajemy jest bezpieczny i nie panują na nim np. pory monsunowe lub huragany. Niestety ciepłe kraje o tej porze roku bywają nie tylko gorące, ale i zaskakujące.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj