Najlepsza pościel na lato

  • Najlepsza pościel na lato

Często zwracamy uwagę na to, jaki materiał mają kupowane przez nas ubrania. Staramy się dobierać je tak, by było nam w nich komfortowo i zwiewnie. Tak samo powinno być w przypadku wyboru pościeli. Z poniższego wpisu dowiecie się na jakie tkaniny stawiać w tej kwestii.

Pościel satynowa

To chyba jeden z pierwszych gatunków materiałów, jaki nasuwa się na myśl o pościeli przeznaczonej do spania w lecie. Jest ona wyjątkową odmianą, ponieważ z jednej strony dobrze i elegancko się prezentuje, z drugiej satyna na dłużej pozostaje “zimna”.

Pościel satynowa jest w dotyku śliska, co może być zarówno wadą, jak i zaletą. Śliskość sprawia, że zostaje ona „zimna” na dłużej. Nie absorbuje tak łatwo ciepła, dlatego sprawdzi się w nawet najbardziej upalne dni. Uczucie śliskości jest miłym doznaniem dotykowym, dlatego spanie w niej jest idealne na porę letnią, gdzie upał sprawia, że wszystko nas drażni.

Niemniej jednak satyna nie będzie dobra dla każdego. Bardzo często się zwija i ciężko jest utrzymać w niej np. kołdrę. Dlatego lepiej jest w nią powlekać nieco cieńsze koce. Ponadto zalecane jest bardzo szczegółowe dotrzymywanie zasad prania. Zbyt niska temperatura nie zmyje wszystkich zanieczyszczeń, z kolei za wysoka może ją bardzo łatwo „spalić”. Ponadto należy prać ją na lewej stronie.

Na koniec należy pamiętać, że jej cena może się nieco różnić od standardowych propozycji. Najbardziej korzystny rozwiązaniem będzie zakupienie jej w sklepach internetowych, takich jak Dekoracja Domu, gdzie można liczyć nie tylko na standardowo niższą cenę, ale również na liczne rabaty cenowe.

Pościel jedwabna

Swoją strukturą jest podobna do pościeli satynowej. Równie dobrze sprawdzi się podczas upalnych nocy, a wszystko to za sprawą tego, iż jedwab zapewnia optymalną filtrację powietrza. Dzięki temu, nawet jeśli spocisz się podczas spania, Twoja pościel po kilku godzinach nie będzie zapocona i mokra. Ważnym faktem jest również to, iż sam dotyk buduje poczucie chłodu, ponieważ jedwab jest materiałem „chłodnym”. Nie jest to aż tak silne uczucie jak w przypadku satyny, jednak na pewno zadowoli szeroką rzeszę konsumentów.

Taka pościel ma również inne zalety – ten materiał nie przyciąga kurzu. Dlatego szczególnie polecana jest do łózek wolnostojących oraz do domów, gdzie mieszkają alergicy.

Pościel z mikrowłókna

Jeśli chodzi o zapewnienie sobie wysokiego standardu spania, będąc alergikiem, nie należy pomijać pościeli, która być może nie jest tak popularna, a jednak sprawdzi się na ciepłe noce. Pościel z mikrowłókna jest gładka i schnie równie szybko, jak wcześniej wymienione materiały. Podobnie jak jedwab, mikrowłókna nie łapią kurzu, a jednocześnie zapewniają wysoki standard wytrzymałości pościeli. Miły dotyk oraz system odprowadzania wilgoci sprawi, że nawet największe upały nie będą straszne!

Szeroki zestaw kompletów wykonanych z mikrowłókna można znaleźć w korzystnych cenach na stronie sklepu home&you oraz w sklepach stacjonarnych.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj