Na co się zdecydować – rajstopy czy pończochy?

  • rajstopy a pończochy

Noszenie spódnic lub sukienek, szczególnie w czasie niezbyt sprzyjającej aury, wiąże się z koniecznością wyboru rajstop lub pończoch. Są one jednak na tyle różne od siebie, że decyzja o założeniu jednego lub drugiego powinna być podyktowana świadomym wyborem, który pomożemy podjąć w poniższym wpisie.

Kiedy lepiej jest zdecydować się na rajstopy?

Rajstopy wydają się wyborem o wiele bardziej „pewnym”. Przede wszystkim są one produktem, który całkowicie zakrywa nogi, niezależnie od tego na jaką długość spódnicy się zdecydujemy. A w przypadku wyboru pończoch lub rajstop, jest to sprawa kluczowa. Jeśli zatem chcemy, by nasza spódnica była nieco krótsza, o wiele lepiej jest wybrać rajstopy. Zakrywają one miejsca newralgiczne, narażone na chłód w sposób szczególny, ale również dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, jak i jakościowej. Atrakcyjne ceny, jak i szeroki wybór kolorów oferuje m.in. taki sklep jak Gatta.

Jesienna pogoda a rajstopy

Ponadto rajstopy sprawdzają się również w chłodniejszą pogodę. Nie tylko z uwagi na swoją budowę, ale również z uwagi na to, że są one zdecydowanie częściej niż pończochy dostępne w grubszych wersjach. Dlatego decydując się na wybór tych cieplejszych sztuk dobrze jest patrzeć na oznaczenia DEN.  Im wyższy numer, tym są one cieplejsze. Średnia grubość to ok. 40 DEN. Natomiast takie, które będą zarówno ciepłe, ale i bez przesady, będą posiadały oznaczenie ok. 80 DEN.

Kiedy decydować się na pończochy?

Pończochy posiadają jedną, niewątpliwie dużą zaletę, której nie mają tradycyjne rajstopy. Przede wszystkim są one zdecydowanie krótsze – sięgają zazwyczaj do ok. połowy uda. Oczywiście nie wszystkim paniom takie rozwiązanie odpowiada, ale na pewno są one o wiele bardziej przydatne w nieco cieplejszą pogodę np. na wiosnę. Również ich długość wiąże się tym, że są one zazwyczaj zakładane pod ubranie, które jest bardziej obcisłe. Rajstopy kończą się na wysokości brzucha, co może spowodować podkreślenie nieestetycznych fałdek.

Rodzaje pończoch

Marki takie jak Calzedonia starają się stworzyć ofertę, która będzie atrakcyjna pod względem wizualnym, oferując przy tym niskie ceny. Ponadto, tego typu produkty dają naprawdę imponujące pole manewru, zarówno jeśli chodzi o wzornictwo, jak i o sam krój. Nabyć można takie sztuki, które są samonośne (posiadają odpowiednie paski na zakończeniu), a także takie, gdzie nie brakuje tradycyjnych rozwiązań, czyli pasa i zapinek.

Z całą pewnością można uznać, że jest to rodzaj stroju, który o wiele bardziej kojarzy się z pojęciem seksowności. Pończochy są  uznawane za element nocnej bielizny. W porównaniu do rajstop są również o wiele częściej dostępne w bardzo tradycyjnych krojach i kolorach. Niewiele jest na nich zdobień, jak również dostępne są w bardziej klasycznych barwach, jakimi jest czerń, biel czy kolor cielisty.

Oczywiście wybór rajstop czy pończoch to sprawa bardzo indywidualna. Warto jednak mieć w swojej szufladzie zarówno jedno, jak i drugie – każde z nich z pewnością znajdzie swoje zastosowanie w zupełnie innych sytuacjach.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj