Kwiaty doniczkowe na jesień

  • kwiaty na jesień

Jesień to pora roku, która wielu osobom kojarzy się wyłącznie z deszczem i chłodem. Tymczasem jest to niezwykle barwny i piękny czas! Być może dzień nie jest już tak długi i więcej czasu spędzamy w domu, jednak nie oznacza to, że nie możemy korzystać z tego, co w jesieni najlepsze. To idealna pora na zwolnienie tempa, odpoczynek i regenerację po letnich podróżach. Uroku w mieszkaniu dodadzą kwiaty doniczkowe.

Kwiaty doniczkowe na jesień

Sypialnia to pokój, w którym odpoczywamy nocą, powinien więc być wyciszony, zaciemniony oraz o neutralnym zapachu. W tym pomieszczeniu należy więc unikać roślin i kwiatów o silnej woni. Sprawdzą się za to te, które produkują tlen, oczyszczają oraz nawilżają powietrze. Warto więc wziąć pod uwagę paproć, skorzydłokwiat, figowiec lub gerbery. Aby dodać im jesiennego charakteru możesz wybrać donice w jesiennych barwach, jak czerwień, żółć czy brąz. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz w sklepie Przydomu.pl – wykorzystaj aktualne promocje i kody rabatowe.

Innym rozwiązaniem mogą być sztuczne kwiaty, dzięki którym możesz stworzyć unikatowe wnętrze w jesiennych barwach, bez obawy o mocną woń.

Kwiaty doniczkowe na jesień do salonu

Salon to serce domu. Tutaj cała rodzina spędza czas razem, wspólnie rozmawiając, oglądając telewizję, grając w planszówki itd. Spraw, aby to miejsce jesienią przyciągało wszystkich domowników i sprawiało, że jesień zapamiętają jako bardzo przyjemną porę roku. Pomogą Ci w tym ciepłe kolory oraz jesienne smakołyki: orzechy, szarlotka, gorące kakao czy pieczone kasztany.

A jesienne kwiaty? Symbolem jesieni jest niezaprzeczalnie wrzos. Połączenie mocnej zieleni oraz intensywnego różowo-fioletowego koloru kwiatów kojarzy się z polską złota jesienią. Możesz też spróbować uprawiać w donicy astry, które eksplodują wieloma kolorami, tak jak jesienne liście na drzewach. Astry będą pięknie wyglądały także w wazonie.

Jak dbać o kwiaty doniczkowe?

Pielęgnacja kwiatów doniczkowych nie jest trudna i może sprawić wiele radości. Należy jednak pamiętać o odpowiednim podlewaniu kwiatów. Raz na jakiś czas warto użyć także nawozu lub środka przeciwko grzybom i pasożytom – w tej roli doskonale sprawdzi się roztwór na bazie octu. Jeżeli ogrodnictwo jest Twoim hobby, spraw sobie urządzenia, które ułatwią Ci codzienną pielęgnację roślin: konewkę, zraszacz do kwiatów czy nożyce do przycinania łodyżek. Ciekawą ofertę znajdziesz w sklepie 4home, w którym możesz wykorzystać zniżki oraz kody rabatowe.

Co dają kwiaty doniczkowe na jesień?

Kwiaty doniczkowe sprawiają, że wnętrze nabiera ciepła i charakteru. Są to szczególnie pożądane cechy właśnie jesienią, kiedy wieczory chętniej spędzamy w mieszkaniu niż poza nim. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć spójne wnętrze, które będzie odpowiadać naszym preferencjom. Mimo że z każdą chwilą jesień będzie coraz chłodniejsza i bardziej deszczowa, nasze wnętrza będą przytulne i stworzone wręcz do tego, aby przeczekać w nich do wiosny. Ale bynajmniej nie narzekając, lecz relaksując się w pięknym jesiennym wnętrzu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj