Modny plecak – jak go wybrać?

8 July 2019
  • Modny plecak – jak go wybrać?

Plecaki obecnie są w modzie od wielu lat. Są nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale i efektowne. Oczywiście najbardziej wytrzymałe są te wykonane ze skóry naturalnej. W przypadku kobiet stanowią one świetną alternatywę dla klasycznej torebki. Jaki zatem model plecaka wybrać dla siebie?

Na sportowo

Plecaki sportowe są nieocenione podczas wycieczek pieszych i rowerowych. W tym przypadku warto postawić na plecak maksymalnie lekki. Produkty tego typu najczęściej szyte są z tkanin nylonowych i poliestrowych. Powinny być one nieprzemakalne i szybkoschnące. Podczas zakupu plecaka sportowego, warto tez zwrócić uwagę na jego szelki. Powinny być one pokryte materiałem odprowadzającym wilgoć i pot. Wielkość plecaka powinno się zaś dopasować do swoich potrzeb.

Do szkoły i nie tylko

W tym przypadku znaczenie ma przede wszystkim wygląd plecaka, który dodatkowo powinien być poręczny, wygodny i funkcjonalny. Na ogół modele przeznaczone do szkoły mają usztywniane plecy. Dzięki temu zabezpieczają kręgosłup obciążony dużą ilością książek i zeszytów. Plecak szkolny powinien również posiadać profilowane szelki oraz usztywniane dno.

Propozycje dla modnej kobiety

Oczywiście najbardziej efektowne są plecaki wykonane ze skóry naturalnej. Duży ich wybór znajduje się m.in. w sklepie Puccini . Są to modele, które posłużą przez wiele lat. Czasem jednak skórę naturalną łączy się z materiałami syntetycznymi. To całkiem niezłe rozwiązanie.

Skóra naturalna to niewątpliwie materiał szlachetny i ekskluzywny. Posiada przy tym pewne wyjątkowe właściwości, które sprawiają, że jest odporna na zginanie czy ścieranie. Jest też dość łatwa w konserwacji. Decydując się na zakup skórzanego plecaka u sprawdzonego producenta np. w sklepie Domodi można mieć pewność, że będzie on naprawdę trwały.

Efektowne plecaki ze skóry naturalnej i syntetycznej

Wybór plecaków ze skóry naturalnej na rynku jest ogromny. Skóra jest bowiem materiałem bardzo plastycznym, który można łączyć z różnego rodzaju frędzlami, łatkami i nie tylko. Doskonale wpisują się one w modną od kilku sezonów stylistykę boho i i hippie. Co ciekawe, od jakiegoś czasu po plecaki sięgają nawet gwiazdy polskiego i światowego show businessu.

Coraz więcej kobiet decyduje się na łączenie plecaków ze stylizacjami wizytowymi czy wieczorowymi. Mogą być to modele wykonane zarówno ze skóry naturalnej, jak i syntetycznej. Te drugie cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko ze względów ekonomicznych. Plecaki tego typu prezentują się bardzo efektownie i na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić ekoskóry od skóry naturalnej. Ponadto modele tego typu są lekkie i posiadają bardzo jednolite wybarwienie. Dobrze wykonane plecaki są odporne na wilgoć oraz niskie czy wysokie temperatury. Sporo w tym przypadku zależy od grubości zastosowanej skóry. Warto stawiać na plecaki uszyte ze skóry miękkiej. Te są bowiem bardziej wytrzymałe niż te wykonane ze skóry grubej, twardej.

Skomentuj