Modny plecak – jak go wybrać?

  • Modny plecak – jak go wybrać?

Plecaki obecnie są w modzie od wielu lat. Są nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale i efektowne. Oczywiście najbardziej wytrzymałe są te wykonane ze skóry naturalnej. W przypadku kobiet stanowią one świetną alternatywę dla klasycznej torebki. Jaki zatem model plecaka wybrać dla siebie?

Na sportowo

Plecaki sportowe są nieocenione podczas wycieczek pieszych i rowerowych. W tym przypadku warto postawić na plecak maksymalnie lekki. Produkty tego typu najczęściej szyte są z tkanin nylonowych i poliestrowych. Powinny być one nieprzemakalne i szybkoschnące. Podczas zakupu plecaka sportowego, warto tez zwrócić uwagę na jego szelki. Powinny być one pokryte materiałem odprowadzającym wilgoć i pot. Wielkość plecaka powinno się zaś dopasować do swoich potrzeb.

Do szkoły i nie tylko

W tym przypadku znaczenie ma przede wszystkim wygląd plecaka, który dodatkowo powinien być poręczny, wygodny i funkcjonalny. Na ogół modele przeznaczone do szkoły mają usztywniane plecy. Dzięki temu zabezpieczają kręgosłup obciążony dużą ilością książek i zeszytów. Plecak szkolny powinien również posiadać profilowane szelki oraz usztywniane dno.

Propozycje dla modnej kobiety

Oczywiście najbardziej efektowne są plecaki wykonane ze skóry naturalnej. Duży ich wybór znajduje się m.in. w sklepie Puccini . Są to modele, które posłużą przez wiele lat. Czasem jednak skórę naturalną łączy się z materiałami syntetycznymi. To całkiem niezłe rozwiązanie.

Skóra naturalna to niewątpliwie materiał szlachetny i ekskluzywny. Posiada przy tym pewne wyjątkowe właściwości, które sprawiają, że jest odporna na zginanie czy ścieranie. Jest też dość łatwa w konserwacji. Decydując się na zakup skórzanego plecaka u sprawdzonego producenta np. w sklepie Domodi można mieć pewność, że będzie on naprawdę trwały.

Efektowne plecaki ze skóry naturalnej i syntetycznej

Wybór plecaków ze skóry naturalnej na rynku jest ogromny. Skóra jest bowiem materiałem bardzo plastycznym, który można łączyć z różnego rodzaju frędzlami, łatkami i nie tylko. Doskonale wpisują się one w modną od kilku sezonów stylistykę boho i i hippie. Co ciekawe, od jakiegoś czasu po plecaki sięgają nawet gwiazdy polskiego i światowego show businessu.

Coraz więcej kobiet decyduje się na łączenie plecaków ze stylizacjami wizytowymi czy wieczorowymi. Mogą być to modele wykonane zarówno ze skóry naturalnej, jak i syntetycznej. Te drugie cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko ze względów ekonomicznych. Plecaki tego typu prezentują się bardzo efektownie i na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić ekoskóry od skóry naturalnej. Ponadto modele tego typu są lekkie i posiadają bardzo jednolite wybarwienie. Dobrze wykonane plecaki są odporne na wilgoć oraz niskie czy wysokie temperatury. Sporo w tym przypadku zależy od grubości zastosowanej skóry. Warto stawiać na plecaki uszyte ze skóry miękkiej. Te są bowiem bardziej wytrzymałe niż te wykonane ze skóry grubej, twardej.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj