Modne dresy na lato

  • Modne dresy na lato

Lato to okres, w którym chcemy korzystać z pięknej pogody i czuć się maksymalnie swobodnie. Dlatego też niezbędny jest dobór odpowiedniej garderoby, która nie krępuje ruchów, jest wystarczająco przewiewna i daje poczucie komfortu każdego dnia. Szczególnie godne polecenia okazują się modne dresy na lato, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są niezwykle uniwersalne. Czym kierować się podczas ich wyboru i co aktualnie jest „trendy”? Sprawdźmy!

Dres na lato – rozwiązanie dla niej i dla niego

Dres, choć wielu osobom kojarzy się z subkulturą i wątpliwą jakością, może być ubraniem naprawdę eleganckim i wykonanym z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów. Dzięki temu doskonale sprawdzi się zarówno do biegania, jak i wykonywania codziennych czynności – zapewniając wygodę i doskonale pasując do letnich kreacji. Modne dresy na lato są polecane zarówno kobietom, jak i mężczyznom – w każdym z przypadków trendy są inne, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej.

Dresy damskie, które obecnie cieszą się popularnością, to przede wszystkim ubrania z gatunku „slim”, a więc zwężane zarówno w przypadku nogawek spodni, jak i rękawów. Choć przypominają one rurki, zapewniają pełną swobodę, są przewiewne i doskonale sprawdzają się podczas wysokich temperatur. Oczywiście dostępne są zarówno w wersji z krótkimi spodenkami i bluzami, jak i tymi dłuższymi – ostatnio popularne są szczególnie te, kończące się na łydce. Jaki kolor wybrać? Obecnie popularne jest połączenie czarnych spodni z błękitną, różową albo żółtą bluzą, choć zakres kolorystyczny jest oczywiście dużo szerszy.

Modne dresy na lato dla mężczyzn to również rurki, zakładane przede wszystkim przez nastolatków. Starszym panom poleca się eleganckie dresy, nawiązujące swoim krojem do spodni jeasnowych, materiałowych, a nawet legginsów, które – wbrew pozorom – mogą być bardzo męskie. Szczególnie popularne są dresy jednolite, w stonowanych barwach – króluje granat, czerwień i zieleń, które okazują się najbardziej uniwersalne. Co ciekawe, dres męski może być na tyle elegancki, by doskonale komponować się z elegancką koszulą w kratkę czy koszulką polo, dając panom bardzo szerokie możliwości związane z ubiorem.

Dres uniwersalny czy dedykowany?

Obecnie bardzo modne są dwa rodzaje dresów:

  • uniwersalne, które przeznaczone są do codziennego noszenia – w szkole, podczas spacerów czy do pracy, w której nie obowiązuje rygorystyczny dress code,
  • dedykowane, a więc przeznaczone do biegania, jazdy na rowerze czy innych rodzajów aktywności.

Na lato odpowiednie będą oba typy, jednak ich zakup powinien być uzależniony od Twoich indywidualnych potrzeb oraz stylu życia. Niezależnie od rodzaju, warto w trakcie zakupów sprawdzić jakość zastosowanego materiału, grubość dresu (wersja letnia nie może być zbyt gruba), a także wykorzystane rozwiązania – np. specjalne wypustki, dzięki którym cyrkulacja powietrza jest lepsza, a co za tym idzie – Twój komfort będzie o wiele wyższy.
My szczególnie polecamy dresy bawełniane oraz welurowe – te drugie doskonale sprawdzą się też do noszenia w domu.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj