Co ubrać na wesele?

  • Co ubrać na wesele?

Uroczystość zaślubin wprowadza podniosły nastrój wśród rodziny i znajomych młodej pary. Takiej atmosferze towarzyszy potrzeba zastosowania odpowiedniego, eleganckiego dress code’u. Aktualny savoir-vivre dopuszcza wiele rozwiązań – zarówno dla niej, jak i dla niego. Wiąże się to też z pewnymi kosztami, ponieważ wesele to wydatek nie tylko dla nowożeńców. Warto zabrać się za zakupy zawczasu, aby natrafić na rozmaite okazje cenowe i udogodnienia. Przedstawiamy kilka sposobów na gustowny i niedrogi strój weselny.

Jak nie przyćmić blasku pary młodej?

Pierwszą i najważniejszą cechą kreacji na wesele jest elegancja. Ubranie zbyt casualowe może zostać odebrane jako faux pas lub nawet obraza głównych bohaterów wydarzenia. Nie można jednak przesadzić również w drugą stronę. Panie powinny zapomnieć o długich sukniach w kolorze białym lub ecru, panowie natomiast nie powinni stosować fraków czy smokingów. Uznajmy swoją rolę gościa i dobierzmy pod nią odpowiednią kreację.

Sukienka czy spodnie – co na wesele dla niej?

Czasy sztywnych i wąskich ram stylizacji na uroczyste okazje dawno już przeminęły. Obecnie wystarczy dostosować się do kilku ogólnych zaleceń, a następnie dokonać właściwego wyboru z całej gamy kreacji.

Pamiętajmy, że ubrania wpływają nie tylko na wygląd, ale muszą być one przede wszystkim wygodne. Nie możemy dopuścić do tego, aby nasz ubiór powodował wpadki wizerunkowe. Odpada zatem przykrótka lub za ciasna sukienka. Stoły obficie zastawione smakołykami, którym nie sposób się oprzeć to kolejna kwestia, na którą odzież może mieć wpływ. Krój stroju powinien zapobiegać uwydatnianiu nadprogramowych krągłości, które powstają na skutek konsumpcji.

Obecnie sukienka nie jest jedyną dostępną dla pań opcją. Eleganckie spodnie i marynarka równie dobrze wpisze się w atmosferę uroczystości. Nie zawsze odpowiedni strój znajduje się w naszej szafie, czasem konieczne będzie udanie się na zakupy. Sklepy internetowe obfitują we wszelkiego rodzaju kreacje i warto zaglądać tam regularnie. Niezależnie od tego, którą wersję ubioru wybierzemy, dobrze jest polować na promocje i rabaty.

Garnitur – czy to jedyne rozwiązanie?

Wydawałoby się, że u panów sprawa jest prosta, bo zazwyczaj w ich szafie znajduje się garnitur, który będzie pasował do okazji. Obecnie jednak ten element męskiego stroju nie jest jedynym sposobem na okazanie szacunku parze młodej. Odpowiednio dopasowane, eleganckie spodnie i buty w połączeniu z gustowną marynarką, to także właściwy ubiór. Jeśli udajemy się na wesele z partnerką, wówczas należy dopasować barwę muchy lub krawata pod kolor sukni naszej wybranki.

Sam garnitur również nie musi być nudny. Aktualnie do łask wracają wszelkiego rodzaju subtelne wzory jak paski czy krata. Opcja retro w odcieniach brązu także pozwoli się nieco wyróżnić. Jeśli wesele to skromna uroczystość dla najbliższych w formie obiadu, wówczas należy rozważyć jaśniejsze kolory. Analogicznie, na całonocną potańcówkę bardziej pasują ciemne odcienie.

Ofert jest dużo, a dostępne licznie kody rabatowe kuszą, aby nieco odświeżyć naszą szafę. Jaka okazja może być ku temu lepsza niż uroczystość zaślubin?

Dodatki jako niezbędny element kreacji

Kolczyki, bransoletki czy zegarki są nie mniej istotne niż główna część ubioru. Złotą zasadą tutaj jest umiar. Niech dodatek będzie detalem podkreślającym całość, a nie dominującym elementem kreacji. Mocny akcent refleksyjnych ozdób to raczej domena zabaw karnawałowych, zatem nie należy przesadzać z błyskotkami. Również w tej dziedzinie możemy sporo zaoszczędzić, jeśli przedsiębiorczo podejdziemy do tematu i wykorzystamy na przykład kupony rabatowe.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj