Miejski styl – czym się wyróżnia?

  • Miejski styl – czym się wyróżnia?

Moda rządzi się swoimi prawami. Każdy jednak kanon czy trend można scharakteryzować, nawet tak bogaty jak styl miejski. Z pewnością jest jednym z tych, które zyskują na popularności w ostatnim czasie. Wygoda i swoboda miejskiego stylu powoli wkracza również do biur. Warto zatem zapoznać się z jego podstawowymi cechami.

Przede wszystkim wygoda!

Styl miejski to przede wszystkim wygoda i praktyczność. W tym stylu nie znajdziemy zbyt wielu eleganckich rozwiązań, raczej pojawiają się motywy niezobowiązującego szyku z zupełnie luźnym podejściem, do nawet ekscentrycznych zestawień. To nie znaczy, że nie znajdziemy tu szpilek i kopertowych torebek, w szczególności w zestawach wieczorowych. Dobrym przykładem tego typu mody jest asortyment sklepu Cropp. Również w sklepie Ombre wielu mężczyzn znajdzie niezobowiązujące ubrania w miejskim stylu.

Nadrzędną cechą stylu miejskiego jest bogactwo. Nie jest to oczywiście taki przepych, jaki panował chociażby w latach 80-tych czy 90-tych. Mowa tu bardziej o bogatych zestawieniach różnych rodzajów stroju, które na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Dobrym przykładem jest zestawienie krótkich spodenek z opasłym, ciepłym szalem-kominem. Trzeba przyznać – rozwiązanie dla odważnych i świadomych mody!

Po jakie ubrania sięgać w stylu miejskim?

Inspiracji oczywiście możemy szukać na światowych wybiegach. Najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze w swoim outficie. W pewnym sensie dozwolone jest wszystko, warto również  stawiać na ciekawe zestawienia kolorystyczne – nie bez znaczenia są też same kroje. Ma być kolorowo, bogato i kreatywnie.

Z pewnością najmodniejsze w tym sezonie są kurtki bomberki i zwężane w kostkach spodnie, również jeżeli chodzi o modę męską. Styl miejski to zdecydowanie bogactwo dodatków – królują przewieszone przez ramię torebki na pasku, ale też modne od kilku sezonów torebki-nerki. Ważną rolę odgrywają liczne akcesoria: okulary, paski, bransoletki, apaszki, chustki. Im więcej i bardziej kolorowo, tym lepiej!

Dla kogo jest miejski styl?

Z pewnością przypadnie on do gustu przede wszystkim lekkoduchom, którzy modę traktują jako formę zabawy. Z uwagi na fakt, iż określone w nim trendy bardziej odnoszą się do indywidualnych odczuć, aniżeli do jakichkolwiek kanonów, można powiedzieć, że miejski styl uzyskuje się wtedy, kiedy człowiek uważa, że jest dobrze ubrany i komfortowo się w nim czuje.

Da się jednak zauważyć, że miejski styl upodobały sobie przede wszystkim kobiety i to one o wiele chętniej odnajdują się w tym trendzie modowym. Jeśli chodzi o panów, chyba nadal (szczególnie w naszym kraju) brakuje odwagi na oryginalne zestawienia kolorystyczne czy łączenie ze sobą różnych faktur.

Podsumowanie

Styl miejski sprawdza się na niemal każdą okazję, pomijając oczywiście bardzo oficjalne spotkania. Zarówno starsi, jak i młodsi decydują się na niego w kwestii wyboru do szkoły, na spotkanie, a nawet do pracy. Dlatego, by nie zagubić się w obowiązujących trendach, warto jest przeglądać asortyment takich sklepów jak na przykład Reserved. Można znaleźć w nich nie tylko szeroką gamę produktów pochodzących z miejskiego stylu w atrakcyjnych cenach, ale przede wszystkim interesujące inspiracje i wskazówki dotyczące modnych ubrań.

Najlepsze promocje dla Ciebie >>>

Skomentuj